جزییات خبر

شنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۶
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۳۱۰۷
گزارشگر : ۹۷
سرویس استان یزد
مدیرکل کمیته امداد استان یزد خبر داد:

واگذاری 75 مسکن مددجویی هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر

(شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸) ۰۷:۳۶

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 75 مسکن مددجویی در شهرستان‌های ابرکوه، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، مهریز و یزد به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد واگذار می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن علیزاده، مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اهمیت توجه به تأمین مسکن برای محرومان و مددجویان تحت حمایت گفت: هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 75 مسکن مددجویی در شهرستان‌های ابرکوه، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، مهریز و یزد به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد واگذار می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه شش میلیارد و 170 میلیون تومان برای ساخت این واحدهای مسکونی هزینه شد، افزود: عملیات کلنگ زنی سه واحد مسکونی مددجویی در شهرستان‌های تفت و مهریز با اختصاص 240 میلیون تومان نیز در ایام‌الله دهه فجر آغاز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بیان کرد: مسکن بعد از خوراک و پوشاک از اساسی‌ترین نیازهای زیستی انسان است که برای حفظ و ابقای فرد و جامعه از اهمیت فراوانی برخوردار است و هریک از افراد جامعه بشری از هر قشر و یا گروهی که باشند به‌نوعی سرپناه و مأوای مناسب با الگوی زیستی خود نیازمندند.

وی بابیان اینکه حل مشکل مسکن نیازمندان بدون مشارکت و همراهی خیران دشوار است، افزود: نیکوکاران یزدی می‌توانند با مشارکت در طرح رضوان، این نهاد را در ساخت مسکن مددجویی کمک کنند و در این امر خداپسندانه سهیم شوند.

علیزاده تصریح کرد: زیربنای واحدهای مسکونی ساخته‌شده برای مددجویان تحت حمایت بین ۵۰ تا ۷۰ مترمربع است، اعتبار تخصیصی کمیته امداد در ساخت هر واحد مسکونی در مناطق شهری ۳۰ میلیون تومان و مناطق روستایی ۲۰ میلیون تومان به‌صورت بلاعوض است و مابقی هزینه موردنیاز با مشارکت خیران و آورده مددجو از محل تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت تأمین می‌شود.

وی یادآور شد: کمیته امداد استان یزد در سال گذشته هشت میلیارد و ۱۳۷ میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی، زکات، کمک‌های نقدی و غیر نقدی مبتنی بر نیاز محرومان و تسهیلات قرض‌الحسنه امداد ولایت برای ارائه ۲۰۷۸ مورد خدمات عمرانی (اعم از ساخت و تعمیرات) در بخش مسکن مددجویان تحت حمایت هزینه کرده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید