جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۱
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۳۰۹۲
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد؛

کمیته امداد صدقه جاریه است

(چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۲:۲۱

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیته امداد صدقه جاریه برای کشور و نظام جمهوری اسلامی است و خدمات و برکات فراوانی برای کشور ما داشته و دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل و جمعی از مسئولان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با امام‌جمعه و نماینده جدید ولی‌فقیه در استان دیدار کردند.
حجه الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان در این دیدار با اشاره به اینکه کمیته امداد صدقه جاریه برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ماست، گفت: خدمات و برکات فراوانی این نهاد انقلابی برای کشور و نظام ما داشته و دارد.
وی تصریح کرد: کلیت نظام ما در این سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی مورد بلاهای زیادی واقع شد اما بحمدالله همه‌ی آن‌ها دفع شدند و دشمنان به هدف خود نرسیدند و نظام ما قدرت و اقتدارش بیشتر شد و در نقطه مقابل هیمنه ی دشمنان ما در هم شکست و روزبه‌روز ناامیدتر شدند.
امام‌جمعه یاسوج بابیان اینکه ما خوشحال نیستیم از اینکه افراد تحت پوشش کمیته امداد زیاد هستند، گفت: باید تلاش کنیم جریان خوداشتغالی و خروج از تحت پوششی شکل بگیرد و باید کمک کرد تا خانواده‌های نیازمند و محروم براثر فشارها آسیب کمتری ببینند.
حجه الاسلام و المسلمین حسینی اظهار کرد: تأکید می‌کنیم مسائل فرهنگی را فراموش نکنید و در کنار امداد و حمایت‌های مالی، بهداشتی، درمانی و سایر خدماتی که ارائه می‌دهید بحث فرهنگ و باورهای دینی و اخلاقی مددجویان را هم مدنظر قرار دهید و از آن غافل نشوید.
وی با تأکید بر اینکه خانواده‌های تحت پوشش باید از جهت فرهنگی موردحمایت قرار گیرند، افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات و فقر موجود در جامعه ما ناشی از خودکم‌بینی افراد است و ما باید تلاش کنیم که باورها و اعتقادات جامعه فقیر کشور ارتقاء یابد و افراد به این خودباوری برسند که می‌توانند کار کنند و از وابستگی نجات پیدا کنند.
قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان، یادآور شد: 43 هزار خانوار با جمعیت بیش از 100 هزار نفر از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند که از این تعداد 30 هزار خانوار مددجویان عادی هستند که شرایط تحت حمایتی لازم این نهاد را دارند و مابقی خانواده‌هایی هستند که از سال 1397 به دلیل شرایط بد اقتصادی و مشکلات مالی در قالب طرح تبصره 14، تحت حمایت این نهاد قرارگرفته‌اند.
وی با اشاره به اینکه مددجویان تبصره 14 فقط مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند، تصریح کرد: اما به مددجویان عادی تحت حمایت علاوه بر مستمری ماهیانه در سال، خدماتی از قبیل فرهنگی، مسکن، اشتغال، جهیزیه، درمان، کمک‌های موردی و سایر خدمات ارائه می‌شود.
مبشری به مواردی از خدمات ارائه‌شده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری اشاره و بیان کرد: ساخت 900 مورد مسکن مددجویی در دستور کار این نهاد در سال جاری قرارگرفته است که بخشی تحویل مددجویان داده‌شده و مابقی نیز تا پایان سال تحویل داده می‌شود.
وی در خصوص جمع‌آوری زکات در کمیته امداد استان گفت: در سال جاری تاکنون هفت میلیارد و 805 میلیون تومان زکات در کمیته امداد استان جمع‌آوری‌شده که از این مبلغ 750 میلیون تومان (به‌صورت نقد و کالا) زکات واجب و چهار میلیارد و 400 میلیون تومان زکات مستحبی بوده و مابقی نیز زکات فطریه و سایر موارد است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در دو سرفصل امور محرومان و پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود که در این خصوص 43درصد زکات ما برای امور محرومان ازجمله درمان، جهیزیه، مسکن و معیشت نیازمندان هزینه شده و 53 درصد نیز در پروژه‌های عمرانی ازجمله ساخت 30 مسجد، یک‌خانه عالم و سایر پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.
مبشری در پایان تصریح کرد: امید است با همراهی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان و دیگر ائمه جمعه و جماعات و مبلغین زکات بتوانیم فرهنگ پرداخت زکات را در استان ترویج دهیم و بتوانیم از این راه گام‌های مؤثرتری در زمینه خدمت به نیازمندان برداریم.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید