جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۳۰۹۰
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
با امضای تفاهم نامه همکاری اجرایی می شود؛

بسیج دانشجویان برای کمک به نیازمندان

(چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۵۳

با امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد استان قزوین و بسیج دانشجویی استان، دانشجویان برای خدمت به نیازمندان در عرصه های مختلف در کنار امدادگران، خدمت رسانی خواهند کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان قزوین با سازمان بسیج دانشجویی استان، ضمن تقدیر از همکاری و همراهی اقشار مختلف در کمک به نیازمندان بیان کرد: وقتی تلاش و حرکت اقشار مختلف مردم در امدادسرانی به محرومان را می بینیم به این باور می رسیم که به فرموده مقام معظم رهبری همه آحاد ملت، بسیجی هستند.

مجید مومنی ادامه داد: درواقع بسیجی کسی است که دلش برای کشور و مردمش می تپد و برای خدمت به مردم از هیچ تلاش و کوششی کوتاهی نمی کند و این خدمت را برای خود افتخار می داند.

وی افزود: همه کسانی که در خدمت به محرومان تلاش کرده و همه کسانی که به سیل زدگان کمک می کنند،  بسیجی هستند چراکه به فرمان الهی توجه کرده اند و به ندای برخواسته از فطرت پاکشان پاسخ داده اند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در سیل ابتدای سال و سیل روزهای اخیر سیستان و بلوچستان دستان یاریگر سپاه را دیدیم که به فریاد سیل زدگان شتافت، امروز نیز جریان خدمت رسانی به حرکت جهادی نیاز دارد تا به هدف خود برسد.

وی تصریح کرد: بسیج دانشجویی یکی از ظرفیت های مختلف بسیج است که می تواند برای خدمت به نیازمندان و محرومان در کنار کمیته امداد امام (ره) قرار گیرد تا سطح کمی و کیفی خدمات به مددجویان را افزایش دهیم.

مومنی خاطرنشان کرد: مجموعه دانشجویی استان و بسیج دانشجویی ظرفیت خوبی است تا یک مرکز نیکوکاری را با محوریت دانشجویان راه اندازی کنیم تا ضمن استفاده از کمک های مادی، از فکر خلاقانه دانشجویان نیز برای خدمت رسانی بهره ببریم.

در ادامه مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: سپاه خدمت به مردم را افتخار خود می داند و اساس تشکیل سپاه برای حفظ و حراست از آرمان های و ارزش های انقلاب و خدمت در عرصه های مختلف است.

عباس کاظمی تأکید کرد: مجموعه دانشجویی ظرفیت گران سنگی است اگر این مجموعه وارد فعالیت های اجتماعی شود، این ظرفیت عظیم می تواند کارهای بزرگ و ماندگاری را در جامعه از خود به جای بگذارد.

وی یادآورشد: آماده هستیم در کنار کمیته امداد امام (ره) برای خدمت به مددجویان و نیازمندان باشیم تا باری از دوش محرومان جامعه برداشته و برای ارتقای خدمت رسانی به اقشار ضعیف گام برداریم.

در ادامه تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد امام (ره) و بسیج دانشجویی استان قزوین به امضاء رسید که بر این اساس برگزاری رویدادهای ملی همچون جشن عاطفه ها و نیکوکاری در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی همکاری کرده و همکاری با استفاده از ظرفیت تشکل های دانشجویی در ارائه آموزش های گروهی به خانواده های تحت حمایت و ارتقاء مهارت ها و تحصیل دانش آموزان از زمینه های همکاری دو طرف است.

تجمیه امکانات طرفین در زمینه احداث، تعمیر، بازسازی یا بهسازی مسکن نیازمندان، نعرفی خیران فرهنگی و علمی و آموزشی، همکاری در برگزاری اردوهای تربیتی درون استانی برای دانش آموزان و خانواده های نیازمند تحت حمایت، شناسایی طرح های اشتغال زایی داشن بنیان و شناسایی خیران کارآفرین و جهادگران کارآفرین و بهره مندی از مشارکت آنان در راهبری شغلی مددجویان از دیگر زمینه های همکاری دو طرف است.

پشتیبانی و ارائه خدمات مربیگری و اموزش های لازم در زمینه نیازمندی های اوزشی مددجویان، استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و تشکل های دانشجویی برای توانمندسازی مددجویان و نیازمندان در زمینه های عمرانی، اشتغال، آموزش خانواده و برنامه ریزی و اجرای تفکر امدادگری هر تشکل دانشجویی یک روستا از تعهدات بسیج دانشجویی در این تفاهم نامه است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید