جزییات خبر

دوشنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۳۰۴۴
گزارشگر : ۸۲
سرویس کرمان
در ۹ ماهه امسال؛

کرمانی‌ها بیش از 16 میلیارد تومان زکات پرداخت کرده‌اند/ هزینه کرد ۸۳ درصد درآمد زکات در حوزه محرومان

(دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه مردم مؤمن و نیکوکار استان کرمان در ۹ ماهه امسال 16 میلیارد و 192 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند گفت: از این میزان سه میلیارد و 962 میلیون تومان زکات فطریه و بیش از 12 میلیارد و 230 میلیون تومان زکات مال بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مقداد حجت به رشد ۱۷۲ درصدی درآمد زکات استان در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل اشاره کرد و افزود: با توجه به خشک‌سالی‌ها و مشکلات اقتصادی میزان پرداختی زکات در استان در سال جاری علاوه بر اینکه کاهش نداشته رشد خوبی نیز داشته است.


وی با اشاره به اینکه مردم مؤمن و نیکوکار استان کرمان در ۹ ماهه امسال 16 میلیارد و 192 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند گفت: از این میزان سه میلیارد و 962 میلیون تومان زکات فطریه و بیش از 12 میلیارد و 230 میلیون تومان زکات مال بوده است.


حجت به هزینه کرد زکات در استان اشاره و بیان کرد: 83 درصد درآمد زکات امسال برای امور معیشتی، جهیزیه، درمان، تحصیل، مسکن، آزادی زندانیان و ... صرف شده و مابقی نیز برای اجرای پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه در روستاها و مناطق محروم هزینه شده است.


وی از همکاری سه سرباز طلبه با ستاد زکات در استان خبر داد و گفت: ۲۱۳۶ نفر از عاملان افتخاری و معتمدین در روستاها نیز کار تبلیغ و ترویج زکات را انجام می‌دهند.


انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید