جزییات خبر

دوشنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۶
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۳۰۴۱
گزارشگر : ۹۸
سرویس البرز
طی ۱۰ ماهه سال ۹۸

البرزی‌ها ۱۳۵ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند / رشد ۵۲ درصدی زکات مستحبی در استان

(دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۲۶

خیران، کشاورزان و دامداران البرزی با پرداخت رقمی معادل ۱۳۵ میلیارد ریال زکات، ضمن رشد ۵۲ درصدی در زکات مستحبی، بخشی از نیازهای محرومان استان را برطرف کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمّد محمّدی فرد، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز با اشاره به اینکه زکات در بین مأموریت‌های این نهاد برای رفع نیازهای خانوارهای مددجوی البرزی، یکی از منابع مهم به شمار می‌رود گفت: بیش از ۸۰ درصد وجوهات پرداختی زکات به رفع مشکلات معیشتی مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سایر نیازمندان و ۲۰ درصد نیز به امور عمران و آبادانی روستاها اختصاص‌یافته است.
وی با ابراز امیدواری از ترویج رویکرد اجتماعی زکات در بین اقشار مختلف مردم و امکان آشنایی بیشتر و حضور فعال و مؤثرتر آحاد جامعه درزمینه احیاء فریضه زکات عنوان کرد افزود: استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری به‌عنوان هسته‌های زکات استان و انجام تکالیف قانونی تمامی دستگاه‌های عضو ستاد
ازجمله مواردی است که در آخرین جلسه شورای زکات استان البرز بر آن تأکید شد.
محمّدی فرد بابیان اینکه زکات البرزی‌ها در دو بخش واجب و مستحب جمع‌آوری می‌شود عنوان کرد: خیران، کشاورزان و دامداران البرزی با پرداخت رقمی معادل ۱۳۵ میلیارد ریال زکات، ضمن رشد ۵۲ درصدی در زکات مستحبی، بخشی از نیازهای محرومان استان را برطرف کردند.
مدیرکل کمیته امداد البرز با اشاره به اینکه جلسات شورای زکات استان به ریاست آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تشکیل می‌گردد گفت: در این جلسات با مشورت اعضاء، تصمیماتی کاربردی اتخاذ می‌شود که در جهت ترویج هرچه بیشتر زکات در استان هدف‌گذاری شده است.
وی افزود: جمع‌آوری میوه و تره‌بار از خیّران حجره‌دار بازار میوه و تره‌بار کرج و جمع‌آوری پوشاک، کالای جهیزیه و ارزاق عمومی از صنوف مختلف و بنکداران کالا برای توزیع بین مددجویان جزو فعالیت‌های ستاد زکات استان البرز است.
 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید