جزییات خبر

سه شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۶
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۳۰۴۰
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان

مردم نیکوکار سیستان و بلوچستان و خارج استان بیش از 2 میلیارد تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

(سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸) ۰۸:۲۶

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: مردم نیک اندیش و خیر استان سیستان و بلوچستان و خارج استان بیش از دو میلیارد و 245 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به سیل زدگان جنوب استان انجام داده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان  گفت: در این حادثه سیل شهرستان‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان خسارت دیده اند که به همین علت تمرکز بر تامین نیازهای درون استانی صورت گرفته و کمک های مردمی دریافتی با اولویت خانوارهای آسیب دیده از سیل و مددجویان تحت حمایت لحاظ شده است.

وی افزود: تمامی کمک های دریافتی از طریق دفاتر این نهاد، مراکز نیکوکاری، پایگاه های ویژه کمک به سیل زدگان، سازمان ها، خیریه ها و غیره در کمترین زمان ممکن به شهرستان های گرفتار سیل ارسال شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تامین مایحتاج ضروری برای کمک به خانواده های سیل زده ، ادامه داد:  بلافاصله پس از وقوع سیل جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی برای سیل زدگان بخش جنوب استان در شهرستان های کنارک، چابهار، ایرانشهر، دلگان و قصرقند آغاز شد.

عبادی یادآور شد: محل جمع آوری کمک های مردم نوعدوست و نیکوکار هم استانی در دفاتر کمیته امداد امام (ره) و مراکز نیکوکاری در سطح شهرستان های مختلف این استان تعیین شده است.

وی اعلام کرد: در سیل جنوب استان سیستان و بلوچستان همه استان های سطح کشور به کمک ما آمدند و به صورت روزانه کمک های مردمی در مناطق سیل زده توزیع کردیم.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه جمع آوری کمک های مردم نوعدوست و همیشه در صحنه  برای سیل زدگان جنوب استان تا عادی شدن شرایط ادامه دارد و آمادگی کامل برای ارایه خدمات فوری وجود دارد.

عبادی افزود: تا کنون توزیع کمک های ارسالی از استان ها، خیران و موسسات خیریه خارج استان از قبیل  58 تخته فرش و زیرانداز، دو هزار و 53 پتو،  دو هزار و 809 عدد نان، هزار و 395 کیسه برنج، 339 بسته مواد غذایی، 30 هزار و 534 قوطی مواد غذایی ، 10 هزار و 333 قوطی کنسروجات، 37 هزار و 593 بطری آب معدنی بزرگ در مناطق سیل زده استان انجام شده است.
 
وی خاطر نشان کرد: همچنین از دیگر خدمات ارایه شده شامل 957 جفت کفش، 5 هزار و 186 البسه مختلف، هزار و 190 مواد شوینده، 5 هزار و 263 مورد اقلام بهداشتی و 6 هزار و701 مورد سایر نیازهای اساسی خانوارهای آسیب دیده سیل در سطح استان است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: کمک های دریافتی نقدی و غیر نقدی توسط ادارات کمیته امداد شهرستان های مختلف این استان شامل سه تخته فرش و زیر انداز، هزار و 934 تخته پتو، 8 هزار و 30 کیلوگرم برنج، 17 هزار و 538 قوطی کنسروجات در اختیار هموطنان سیل زده استان قرار گرفته است.

عبادی گفت: در این زمینه همچنین 3 هزار و 306 بطری آب معدنی، هزار و 715 مورد البسه مختلف، 19 مورد اقلام شوینده و 400 کیسه آرد در میان سیل زدگان توزیع شده است.

وی افزود: تمامی امدادکران این نهاد آمادگی کامل برای ارسال کمک های مجدد و اعزام همکاران جهت یاری رساندن به خانواده های آسیب دیده را دارد

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به روش های کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد:  شماره حساب 10707303002، پایگاه اینترنتی emdad.ir و کد دستوری #۱*۸۸۷۷* به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید