جزییات خبر

یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۴
سرویس : قم
کد خبر : ۱۷۳۰۲۹
گزارشگر : ۸۱
سرویس قم
با مشارکت اقشار مختلف مردم استان قم انجام می‌شود:

افزایش 17 هزار و 500 حامی ایتام و محسنین تا پایان امسال

(یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸) ۱۶:۰۴

در پویش سراسری جذب حامیان در کشور، استان قم با مشارکت اقشار مختلف مردم قم تا پایان امسال 17 هزار و 500 حامی جذب خواهد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید محمدرضا میره ای معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم، با اشاره به پویش کشوری جذب یک‌میلیون حامی طرح اکرام و محسنین در کشور گفت: سهمیه جذب حامیان توسط استان قم تا پایان امسال حدود 17 هزار و 500 حامی است.
وی ایجاد تحول در اکرام ایتام و محسنین در این پویش را یادآور شد و گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل استان و استفاده از راهکارهای خلاقانه رویکردهای اصلی این پویش برای جذب حداکثری حامیان است.
میره ای جزئیات برنامه‌های این پویش را تشریح و اظهار کرد: به‌منظور ارتقاء سطح معیشت فرزندان اکرام و محسنین چهار راهبرد برای عملی شدن این طرح پیش‌بینی‌شده است.
وی مطالعات گسترده، مشاوره‌های تخصصی و کارشناسی‌های دقیق این طرح را خاطرنشان کرد و گفت: برای عملیاتی شدن جذب حامیان سهمیه استان‌ها طرح‌هایی همچون «هر کارمند، یک حامی»، «هر حامی، یک حامی جدید»، «هر کلاس یک حامی» و «هر مشترک صندوق‌های صدقات خانگی، یک حامی» برنامه‌ریزی‌شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های با تبیین طرح هر کارمند یک حامی گفت: پیش‌بینی می‌شود در استان قم از میان 30 هزار کارمند حدود 6 هزار نفر در این کار خداپسندانه مشارکت کرده‌اند.
وی چشم‌انداز پیش‌بینی‌شده برای ایده "هر حامی، یک حامی" در استان قم را چهار هزار نفر پیش‌بینی کرد و گفت: با ایجاد شفافیت در واریز وجوه به‌صورت مستقیم، امکان انتخاب فرزند و ملاقات با آن و روش‌های جدید امیدواریم این تعداد حامی افزایش یابد.
میره ای ایجاد فرهنگ نوع‌دوستی و تقویت دستگیری از نیازمندان توسط دانش‌آموزان را از اهداف طرح "هر کلاس، یک حامی" برشمرد و گفت: اولویت این طرح با مدارس برخوردار استان بوده و پیش‌بینی می‌شود 9000 کلاس درس استان حامی این طرح شوند.
وی افزود: در این امر خداپسندانه دانش‌آموزان صندوقی ابتکاری در کلاس مستقر خواهند کرد و هر دانش‌آموز ماهانه مبلغی به فرزندان ایتام و محسنین کمک خواهند کرد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم بابیان اینکه در حال حاضر بیش از 17 هزار نفر از مشترکین صندوق‌های صدقات خانگی در قم هستند. گفت: با مشارکت این عزیزان حدود 5000 حامی جدید نیز از بین آن‌ها به مجموع حامیان این طرح افزوده خواهد شد.
وی در پایان از مردم نیکوکار و همیشه درصحنه استان قم از هر قشری خواست با همیاری و همراهی خود، کمیته امداد استان را در این طرح معنوی یاری کنند.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید