جزییات خبر

یکشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۰
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۳۰۱۵
گزارشگر : ۷۷
سرویس اصفهان
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خبر داد؛

فعالیت 14 مرکز نیکوکاری در حوزه های علمیه استان اصفهان

(یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۲۰

14 مرکز نیکوکاری با مشارکت کمیته امداد در حوزه های علمیه استان اصفهان راه اندازی شد که در 9 ماهه سال 98 بیش از 58 میلیون تومان کمک جمع آوری و به نیازمندان اهدا کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه کمک به گسترش مراکز نیکوکاری از برنامه های این نهاد است، گفت: حوزه خیر و احسان به گستردگی عواطف انسانی، معارف و اخلاق اسلامی است و ایجاد ساز و کارهای مردم نهاد و مبتنی بر جمع های کوچک و محلی، دقیق ترین راهبردی است که با توجه به این گستردگی می توان برای پیشبرد آن در نظر گرفت.
متین پور با بیان اینکه مراکز نیکوکاری بر اساس چنین راهبردی با همکاری، نظارت و پشتیبانی کمیته امداد در سراسر استان فعال شده و مشغول خدمت به نیازمندان هستند، تاکید کرد: حوزه های علمیه و روحانیت شیعه همواره نقش برجسته ای در امور عام المنفعه و خیر دارند و در این زمینه نیز تا کنون 14 مرکز نیکوکاری در حوزه های علمیه استان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد، 13 مرکز در حوزه های علمیه ویژه خواهران و یک مرکز نیز در حوزه های علمیه ویژه برادران راه اندازی شده است.
متین پور ساز و کار مراکز نیکوکاری را مبتنی بر جمع آوری و توزیع کمک ها در منطقه فعالیت هر مرکز نیکوکاری توسط گردانندگان آن عنوان کرد و گفت: مراکز نیکوکاری فعال در حوزه های علمیه نیز در 9 ماهه سال 98 بیش از 58 میلیون تومان کمک جمع آوری و به نیازمندان اهدا کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با ابراز خرسندی از اسقبال اقشار مختلف مردم از این راهبرد نیکوکارانه یادآور شد: تعداد مراکز نیکوکاری و همچنین میزان کمک های جمع آوری شده توسط آنها در 9 ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 200 درصد رشد داشته است.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید