جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۲۹۴۷
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

بیش از 24 میلیارد تومان از محل زکات برای مددجویان خراسان رضوی هزینه شد

(چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸) ۱۰:۳۰

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در 9 ماهه امسال مودیان نیکوکار و مومن زکات نسبت به پرداخت 24 میلیارد و 911 میلیون تومان زکات واجب و مستحب اقدام کردند که صرف امور نیازمندان شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام سید محمد حسینی با بیان اینکه 74 درصد از برنامه پیش بینی شده برای جذب زکات محقق شده است، اعلام کرد: امسال جذب 33 میلیارد و 438 میلیون تومان برنامه ریزی شده است که در 9 ماهه امسال 24 میلیارد و 911 میلیون تومان جمع آوری و هزینه شده است.
وی اظهار کرد: چهار میلیارد و 296 میلیون تومان در بخش زکات واجب، 13 میلیارد و 313 میلیون تومان در بخش مستحب، 6 میلیارد و 131 میلیون تومان در بخش فطریه و یک میلیارد و 170 میلیون تومان در بخش کفارات جمع آوری شده است.
حسینی ادامه داد: اقلام زکات واجب جمع آوری شده در استان شامل 152 تن گندم، 36 تن جو، 205 کیلوگرم کشمش و 26 رأس گوسفند است.
رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه 83 درصد از درآمد زکات در امور محرومان و 17 درصد در بخش پروژه های عمرانی محل جمع آوری زکوات هزینه شده است، اعلام کرد: امور محرومان شامل تهیه جهیزیه، هزینه های درمانی، تحصیل، آزادی زندانیان، مسکن و معیشت نیازمندان و بخش پروژه های عمرانی شامل ساخت مساجد، خانه عالم، حوزه های علمیه، کتابخانه، غسال‌خانه و سایر پروژه های عام المنفعه محلی می شود.
وی با اعلام اینکه در 9 ماهه امسال هزار و 85 جلسه شورای زکات و 134 مورد همایش با موضوع زکات در سطح استان برگزار شده است، افزود: در این مدت هزار و 728 عامل افتخاری و 614 مبلغ در امر احیا و جذب زکات اقدام کرده اند.
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تاکید کرد: تمام وجوه نقدی وغیر نقدی از محل زکوات مومنین در همان منطقه که جمع آوری صورت گرفته،  با اولویت نیازمندان تحت حمایت و اقشار آسیب پذیر و سپس به امور عمرانی درهمان مناطق هزینه می شود.
شایسته ذکر است: دبیرخانه شورای زکات در تمامی دفاتر کمیته امداد در سطح استان فعال است و مودیان نیکوکار می توانند نسبت به پرداخت زکات واجب و مستحب خود به صورت نقدی و غیرنقدی اقدام کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید