جزییات خبر

سه شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۹۳۸
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین خبرداد:

تحقق 74 درصدی برنامه زکات در 9 ماهه سال جاری

(سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸) ۱۶:۴۹

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: طی 9 ماهه سال جاری بیش از 14 میلیارد تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده که این میزان معادل 74 درصد برنامه پیش بینی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری در شب نشینی زکات که در روستای خرم آباد از توابع اسفرورین برگزار شد، بیان کرد: آیات قران و روایات وارده از معصومین (ع) گویای این موضوع مهم است که زکات امری واجب بوده و هست.

وی ادامه داد: در هنگام پرداخت، نیت انجام آن واجب است و نباید فراموش کنیم که پرداخت زکات سبب دریافت رحمت خاص الهی می شود.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: صدقه و انفاق دو حکم بزرگ الهی هستند که با زکات در ارتباطند، این دستورات الهی حکمی برای ارتباط بندگان خدا هستند البته زکات در اسلام دارای اهمیت بسیار بالایی است به طوری که هم رتبه نماز و شرط قبولی آن است و حتی از آن به عنوان جدا کننده شرک از ایمان و صفت اولیاء خاص الهی یاد شده است.

وی افزود: در دیدگاه فقهی زکات دارای احکام خاصی است به طوری که در گام نخست بر 9 چیز  نباتات ( گندم ،جو، خرما و کشمش) ،نقدین (طلا و نقره)، حیوانات(گاو، شتر و گوسفند) واجب است البته باید به حد نصاب برسند و اگر فرد شرایط وجوب را دارا باشد، باید سهم الهی را از مال خود جدا کند.

حجت الاسلام شهسواری تصریح کرد: با مشارکت مردم و تلاش کشاورزان طی 9 ماهه سال جاری بیش از 14 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده که از رشد 17 درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته برخوردار است.

وی اعلام کرد: این میزان زکات جمع آوری شده معادل 74 درصد از برنامه پیش بینی شده است که امیدواریم در زمان باقی مانده با جمع اوری زکات سایر روستاها و مناطق بتوانیم گام شایسته برای خدمت به مرحومان برداریم.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه های مختلفی برای فرهنگ سازی زکات در حال اجراست که شب نشینی زکات، عنوان نشستی صمیمانه در روستاها و مناطق مختلف است که با محورمیت معتمدان محلی و فعالان زکات در منازل افراد مختلف برگزار می شود.

وی تصریح کرد: حاضران در برنامه شب نشینی زکات ضمن پرداخت زکات خود، در صورت شناخت محرومان، برای هزینه کرد زکات برای آنها نیز تصمیم گیری می کنند.

حجت الاسلام شهسواری یادآورشد: زکات یک دستور الهی است و تنها با مشارکت همگانی مردم چه در پرداخت و چه در هزینه کرد، به خوبی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید