جزییات خبر

سه شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۹۱۹
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
در اسفرورین صورت می گیرد؛

حمایت 226 حامی از 37 یتیم در بخش اسفرورین

(سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۲۹

رئیس اداره کمیته امداد اسفرورین گفت: در حال حاضر 226 حامی از 37 یتیم اسفرورینی در قالب طرح اکرام ایتام حمایت می کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ کریم کشاورز سیاهپوش در شب نشینی زکات که در روستای خرم آباد از توابع بخش اسفرورین برگزار شد، بیان کرد: موضوع زکات یک دستور دینی است از این رو هر کس که زکات پرداخت می کند در واقع به دستور خدای متعال عمل کرده است.

وی ادامه داد: در بحث جمع آوری زکات، کمیته امداد هیچ هدفی جز اجرای حکم الهی و رساندن آن به دست محرومان ندارد چراکه اولویت مصرف زکات برای نیازمندان است.

رئیس اداره کمیته امداد اسفرورین اضافه کرد: البته کمیته امداد امام (ره) با توجه به شناخت خود از نیازمندان برای هزینه کرد زکات جمع آوری شده به نفع خانواده های تحت حمایت و سایر نیازمندان، آمادگی دارد ولی در صورتی که زکات دهنده نیازمندی را بشناسد، تأکید و اولویت ما بر هزینه کرد زکات به دست زکات دهنده برای همان محروم است.

کشاورز سیاهپوش افزود: مردم نیکوکار در عرصه نیکوکاری همراه کمیته امداد هستند و در واقع همین حمایت ها می تواند راهشگای ارتقای زندگی محرومان باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در اسفرورین 226 حامی حمایت از 37 یتیم را در قالب طرح اکرام ایتام بر عهده دارند و طی هشت ماهه سال جاری بیش از 169 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود مساعدت کرده اند.

رئیس اداره کمیته امداد اسفرورین عنوان کرد: در طرح اکرام محسنین نیز 84 حامی برای حمایت از 31 فرزند تحت حمایت طی هشت ماهه سال جاری بیش از 41 میلیون تومان مساعدت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع مردم نیکوکار اسفرورین در این مدت بیش از یک میلیارد و 737 میلیون تومان در طرح های مختلف این نهاد به منظور دستگیری از نیازمندان مشارکت داشته اند.

کشاورز سیاهپوش گفت: از مجموع کمک های مردمی بیش از 83 میلیون تومان صدقه و بیش از 442 میلیون تومان هم زکات بوده است.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند از طریق کد اختصاصی # 02811*8877* کمک های خود را به محرومان و نیازمندان اسفرورین اهدائ کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید