جزییات خبر

یکشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۲۸۹۰
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس کرمان
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان:

۱۵ درصد طرح‌های دام‌پروری استان کرمان توسط کمیته امداد اجرا شده است

(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۱۵ درصد طرح‌های دام‌پروری استان کرمان توسط کمیته امداد اجرا شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه با نمایندگان استانداری، ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها و صنوف استان کرمان که به‌منظور تشریح نحوه اجرای طرح «هر کارمند حامی یک یتیم» برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، شهادت سردار سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی و جان باختن تعدادی از هم‌وطنانمان در مراسم تشیع پیکر سردار اسلام و هم‌چنین سانحه هواپیمای اوکراینی به آمار بالای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اشاره کرد و گفت: 120 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که بیش از 102 هزار خانوار از این تعداد خانوار تحت حمایت مستمری‌بگیر این نهاد هستند که ۶۵ درصد از این خانوار سرپرست و نان‌آور خانواده زنان هستند.

 وی سیاست اصلی کمیته را توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد و افزود: این نهاد با توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت به دنبال حفظ عزت‌ نفس این خانواده‌ها و جلوگیری از توسعه فقر بین نسلی در بین این خانواده‌ها است.

صادقی به نقش کمیته امداد در اقتصاد استان اشاره و بابیان اینکه ۱۵ درصد طرح‌های دام‌پروری استان کرمان توسط کمیته امداد اجراشده است، گفت: کمیته امداد استان کرمان با اجرای طرح‌های اشتغال نقش مهمی در تولیدات استان ازجمله تولید گوشت، لبنیات، فرش و محصولات زراعی و باغی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به آمار ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اشاره و بیان کرد: 27 هزار و 575 فرزند یتیم و فرزندان خانواده‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین از آن‌ها حمایت می‌شود.

صادقی به اجرای طرح هر کارمند حامی یک یتیم توسط کمیته امداد استان اشاره و خاطرنشان کرد: کارمندان و خیران نیکوکار می‌توانند با حداقل کمک ۱۰ هزارتومانی این ایتام را تحت تکفل خود قرار دهند و از آنان حمایت کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید