جزییات خبر

شنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۲۷۸۶
گزارشگر : ۸۳
کمیته امداد
سرویس گیلان
در9ماهه سال جاری محقق شد؛

کمک 10 میلیارد تومانی خیران به مراکز نیکوکاری /همکاری 21 هزار خیر با مراکز نیکوکاری استان

(شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۳۲

مردم نوع دوست گیلان در 9 ماهه سال جاری 10 میلیارد و 604میلیون و 100هزار تومان در قالب نقد ، کالا و خدمات برای کمک به نیازمندان و ایتام به مراکز نیکوکاری سراسر استان کمک کرده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از کمک های مادی و معنوی نیکوکاران برای حل مشکلات محرومان گفت : ارائه خدمات از طریق مراکز نیکوکاری از پراکنده‌کاری جلوگیری و انسجام و هماهنگی برای رفع نیازهای محرومان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون 136 مرکز نیکوکاری در سراسر گیلان راه اندازی شده است افزود :  مراکز نیکوکاری باهدف واگذاری امور خیریه به مردم، سرعت بخشیدن رسیدگی به امور فقرا، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در محله‌ها، تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و خدمات قابل‌ارائه به نیازمندان ایجاد و راه‌اندازی شده‌اند.

اهرابی کمک های خیران و مردم نوع دوست گیلان به مراکز نیکوکاری را در 9 ماهه سال جاری10 میلیارد و 604میلیون و 100هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد : این کمک‌ها به‌صورت نقدی و غیر نقدی و ارائه خدمات بوده است .

مدیرکل کمیته امداد گیلان بابیان اینکه کمک‌های مردم به مراکز نیکوکاری یک میلیارد و 165 میلیون و 557 هزار تومان به‌صورت نقدی و 6 میلیارد و 195 میلیون و 475 هزار تومان به‌صورت غیر نقدی بوده است خاطرنشان کرد : سه میلیارد و  243 میلیون و 70 هزار تومان هم در قالب ارائه خدمات به نیازمندان از سوی خیران کمک شده است.

وی ارائه خدماتی از قبیل خدمات پزشکی ، سبد کالا ، معیشتی ، مسکن ، درمان ، اشتغال ، فرهنگی ، جهیزیه و موردی به نیازمندان  را از جمله خدماتی عنوان کرد که علاوه بر کمک های نقدی و کالا در مراکز نیکوکاری به محرومان ارائه می شود .

لازم به ذکر است هم اکنون 21 هزار و 365 نفر از نیکوکاران در بخش های مختلف با مراکز نیکوکاری همکاری می کنند که هزار و 364 نفر به صورت امدادیار افتخاری ، 558 نفر حامی ایتام و فرزندان محسنین ، 93 نفر خادمیار رضوی ، 5 هزار و 74 نفر خیر موردی ، 13 هزار و 336 نفر مشترک صدقات و 240 نفر هم مؤدیان زکات هستند .

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید