جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۷
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۲۷۲۳
گزارشگر : ۱۰۰
سرویس ایلام

راهبران شغلی با روش‌های نوین به کمک توانمندسازی و اشتغال‌زایی مددجویان ایلام می‌آیند

(چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸) ۱۵:۳۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام با عنوان اینکه توانمندسازی مددجویان و زمینه‌سازی برای ورود این خانواده ها به عرصه کار و تولید همچنان از اولویت های این نهاد است گفت: در این زمینه استفاده از دانش و امکانات راهبران شغلی در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، روح اله سلیمانی در همایش توجیهی طرح راهبری شغلی که با موضوع زنبورداری هوشمند در محل اردوگاه فرهنگی تربیتی امام هادی (ع) کمیته امداد ایلام برگزار شد بیان کرد: بکارگیری راهبران شغلی در راستای اشتغال و توانمندسازی مددجویان چند سالی است که توسط کمیته امداد این استان در حال اجراء است.
وی به مزایای طرح راهبری شغلی در حوزه اشتغال مددجویان این نهاد اشاره کرد و گفت: سهولت دسترسی به مواد اولیه در زمینه های تولید، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره های تخصصی، دسترسی به بازار فروش و خرید تضمینی محصولات و بالا بردن راندمان کاری از جمله کارکردهای خوب طرح راهبری شغلی برای مددجویان جویای کار است.
سلیمانی با عنوان اینکه بسیاری از کارآفرینان و تولیدکنندگان در خانواده های مددجویی در زمینه فروش محصولات خود مشکل دارند گفت: تلاش ما این است که از طریق راهبری شغلی این مشکلات را برطرف و محصولات تولید کنندگان را به فروش برسانیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام به برنامه های این نهاد در زمینه اشتغال مددجویان از طریق زنبورداری و تولید عسل اشاره کرد و گفت: استفاده از دانش زنبورداری نوین و هوشمند از جمله این برنامه ها است که برای نخستین بار در این استان صورت می گیرد.
وی گفت: در این زمینه قصد داریم با موسسه راهکار هوشمند مهام در زمینه بکارگیری سیستم هوشمند  با عنوان «کنترل و مدیریت زنبورستان بیدار» و در حمایت از طرحهای نوین زنبورداری تفاهم نامه امضاء کنیم.
سلیمانی تصریح کرد: امروز در این همایش با دعوت از مدیرعامل این موسسه ، نشست مقدماتی و توجیهی اجرای این طرح را با حضور تعدادی از متقاضیان جویای کار برگزار کرده ایم که در صورت استقبال مددجویان با همکاری موسسه « راهکار هوشمند مهام» وارد فاز اجرایی این طرح خواهیم شد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید