جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۲۶۹۱
گزارشگر : ۷۸
سرویس خراسان شمالی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی:

اجرای طرح راهبران شغلی باهدف توسعه اشتغال مددجویان

(سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸) ۱۲:۵۸

معاون اشتغال کمیته امداد استان خراسان شمالی یکی از اهداف مهم کمیته امداد را توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت برشمرد و گفت: هم‌اکنون اجرای طرح راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان تحت حمایت در حال اجرا است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، نور محمد جهانی در جلسه آموزشی راهبران شغلی این نهاد بابیان اینکه هدف از اجرای طرح راهبران شغلی بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان، مراکز اقتصادی و پارک‌های فناوری است، افزود: هم‌اکنون 29 راهبر شغلی فعال در رشته‌های مختلف اعم از تولید، خدمات، صنعتی، کشاورزی و دام‌پروری با این نهاد همکاری خود را آغاز کرده‌اند.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون این نهاد در تلاش است تا با شناسایی راهبران توانمند رشته‌های صنایع فرش (قالی‌بافی) صنایع‌دستی، دام سبک، پرورش بوقلمون، نگهداری مرغ‌های تخم‌گذار، زعفران کاری و غیره را توسعه دهد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه درزمینهٔ های مذکور بیش از 120 طرح به تصویب رسیده است، گفت: اجرای این طرح‌ها توسط مددجویان تحت حمایت زودبازده است و بازار مناسبی برای فروش دارد که راهبران شغلی با استفاده از این ظرفیت می‌توانند به یاری آن‌ها بشتابند.
جهانی بابیان اینکه از کارآفرینان و صاحبان مشاغل خواستاریم تا در قالب طرح «راهبران شغلی» یاری گر کمیته امداد در ایجاد اشتغال پایدار برای خانوار تحت حمایت باشند، افزود: همکاری‌های گسترده‌تر در این زمینه مسیر توانمندسازی مددجویان را هموارتر کرده و استقلال اقتصادی آن‌ها را رقم خواهد زد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید