جزییات خبر

یکشنبه / ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۶۴۸
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد

واگذاری مامویت دانش آموزی و دانشجویی به حوزه فرهنگی کمیته امداد

(یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۴۰

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: باتوجه با سیاست های حوزه فرهنگی کمیته امداد امام (ره) ماموریت ارایه خدمات حمایتی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت از حوزه حمایت و سلامت خانواده به حوزه فرهنگی این نهاد واگذار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دهقان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در اولین روز نشست استانی مدیران ستادی و اجرایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سیستان و بلوچستان گفت: کمیسیون فرهنگی به منظور تشریح برنامه رویکرد تحولی در راستای بهسازی روندها، برنامه‌ها و فعالیت ها این حوزه در زمینه های ارایه برنامه‌های تحولی، نوآورانه و خلاقانه استان در بخش فرهنگی، واگذاری مامویت دانش آموزی و دانشجویی به حوزه فرهنگی برگزار شد.

وی افزود: یکی از مهم ترین برنامه های و سیاست های حوزه فرهنگی برنامه ریزی جهت تشکیل دوره های آموزشی در مناسبت‌های فرهنگی، نماز و حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، تقویت روحیه قناعت و مناعت طبع و ترویج فرهنگ صرفه جویی و مقابله با اسراف،  شناسایی استعدادها و توانمندی های افراد خانواده، توسعه خدمات مددکاری دارای پیوست فرهنگی و غیره است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بحث برنامه های آموزش خانواده برگزاری دوره های آموزشی براساس دستورالعمل جدید این حوزه، اهتمام در بومی سازی برخی از سرفصل های آموزشی، بهره مندی از ظرفیت خیران علمی فرهنگی در زمینه آموزش و غیره در دستور کار قرار دارد.

دهقان یادآور شد: در زمینه برگزاری اردوهای زیارتی تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی از مددجویانی که متقاضی شرکت در اردو به عنوان زیارت اولی هستند، رعایت و اقدام براساس دستور العمل اعزام جامعه هدف به اردوها، بهره گیری از ظرفیت خیران در اجرای طرح شوق زیارت، جذب اردوهای شوق زیارت براساس سهمیه ابلاغی در حال اقدام است.

وی اعلام کرد: محور برنامه‌های فرهنگی در کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ارایه خدمت در حوزه فرهنگی براس قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که در این زمینه برنامه های مختلفی  در خوابگاه ها و کانون های دانش آموزی برنامه ریزی شده است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماهه دوم سال جاری باتوجه با سیاست های حوزه فرهنگی کمیته امداد امام (ره) ماموریت ارایه خدمات حمایت به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت از حوزه حمایت به حوزه فرهنگی این نهاد واگذار شد.

دهقان افزود: همچنین در زمینه ترک تحصیل فرزندان مددجو با همکاری حوزه حمایت و سلامت این نهاد و اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نسبت به برگزاری دوره های سواد آموزی و ارایه بسته های تشویقی به  افراد کم سواد و بی سواد اقدام لازم به عمل آمده است.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید