جزییات خبر

سه شنبه / ۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۲۵۶۸
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد
معاون اشتغال کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

اجرای 1724 طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

(سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۵۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 1724 طرح اشتغال‌و خودکفایی از ابتدای سال جاری تاکنون برای مددجویان این نهاد اجراشده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ارسلان جلال فرد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این نهاد برای برطرف کردن نیازهای اساسی مددجویان، افزایش شأن و منزلت آن‌ها در جامعه، کاهش نرخ بیکاری و افزایش درآمد مددجویان برنامه‌های وسیعی را به‌منظور توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با محوریت اشتغال اجرایی کرده است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 1724 مورد طرح اشتغال برای مددجویان این نهاد اجراشده است، افزود: در این خصوص 51 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار از طریق ارائه تسهیلات بانکی هزینه شده است.
جلال فرد تصریح کرد: شناسایی مددجویان مستعد، کوشش در جهت ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی، دانش فنی و مهارت حرفه‌ای آن‌ها، شناسایی ظرفیت‌ها و امکانات مناطق مختلف استان، هدایت مددجویان به سمت اجرای طرح‌های کوچک اقتصادی و خوداشتغالی، نظارت فنی و مدیریتی قبل، حین و بعد از اجرای طرح‌های اشتغال، و تعامل با کارفرمایان و صاحبان صنایع به‌منظور به‌کارگیری مددجویان در بنگاه‌های مربوطه از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین راهکارهای کمیته امداد در زمینه اجرای طرح‌های اشتغال پایدار ارائه آموزش‌ و مشاوره‌های لازم شغلی به مددجویان است تا آن‌ها بتوانند به‌خوبی از عهده فعالیت‌های کسب‌وکار خود برآیند، گفت: طرح راهبران شغلی در کمیته امداد یکی از جدیدترین راهکارهای این نهاد برای اشتغال‌زایی مددجویان است که در قالب این طرح مددجویان به کارآفرینان معرفی و توسط آن‌ها برای ایجاد شغلی پایدار آموزش داده‌شده و هدایت می‌شوند.
جلال فرد بابیان اینکه کمیته امداد در نظر دارد با استفاده از ظرفیت راهبران شغلی گام‌های مهمی در خصوص اشتغال‌زایی برای مددجویان بردارد، تصریح کرد: در حال حاضر 53 راهبر شغلی با کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های مختلف ازجمله گیاهان دارویی، صنایع‌دستی و پرورش گوسفند همکاری دارند و کار هدایت شغلی مددجویان این نهاد را برعهده‌گرفته‌اند.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید