جزییات خبر

شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۰
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۲۵۰۹
گزارشگر : ۹۰
سرویس مرکزی
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی :

ایجاد اشتغال برای 210 مددجو از طریق راهبران شغلی

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۰

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: با کمک راهبران شغلی 210 نفر از مددجویان تحت حمایت مشغول به کار شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه راهبری شغلی یکی از راهبردهای کارآفرینی در کمیته امداد است اظهار کرد: با کمک راهبران شغلی 210 نفر از مددجویان تحت حمایت مشغول به کار شدند.

وی راهبری شغلی را اقدامی مؤثر در جهت پایدارسازی اشتغال مددجویان و توانمندسازی آنها دانست و تصریح کرد: راهبر شغلی کسی است که در یک‌رشته تخصصی تجربه‌اندوزی کرده و موفق عمل کرده و زنجیره شغلی را برای تداوم شغلی مددجو تعریف می‌کند و به‌عنوان راهبر شغلی به‌صورت مداوم به مددجویان تحت حمایت که مستعد کارآفرینی و ورود به عرصه کار هستند مشاوره می‌دهد.

وی در ادامه گفت: ارائه مشاوره در چگونگی تهیه مواد اولیه، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی از دیگر اقدامات راهبران شغلی است.

وی افزود: با اجرای طرح راهبری شغلی، کارآفرینان، طرح‌های اشتغال‌زایی خود را به کمیته امداد پیشنهاد داده و پس از بررسی، با انعقاد تفاهم‌نامه در خصوص توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان اقدام می‌کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان در پایان گفت: در سال جاری تاکنون ۲۳۰۰ فرصت شغلی با صرف اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان  برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده که امیدواریم با همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال و جذب کامل سهم استان تا پایان سال به میزان ۱۴۰ میلیارد تومان، آمار اشتغال افزایش یابد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید