جزییات خبر

شنبه / ۳۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۵۰۰
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان
رییس کمیته امداد سراوان اعلام کرد:

اعزام مددجویان کمیته امداد سراوان و جالق به اردوی زیارتی مشهد مقدس

(شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۳۱

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: 40 نفر از مادران و دختران بازمانده از تحصیل شهرستان سراوان و بخش جالق که زیارت اولی بوده به مدت یک هفته به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر ریگی، رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: برگزاری این اردوها کاملا رایگان بوده و اولویت با افرادی است که تاکنون به سفر زیارتی اعزام نشده اند .

وی افزود: هدف از اعزام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به سفرهای معنوی و زیارتی ارائه آموزه های دینی ، ایجاد روحیه نشاط و شادابی ، ایجاد انگیزه و امید به آینده و ادامه زندگی خانوادگی و آموزش صحیح ارتباط بین مادر و فرزند است .

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان ادامه داد: برگزاری این اردوها این امکان را به مددجویان می دهد تا علاوه بر آشنایی با اهل بیت (ع)و آموزش مهارتهای زندگی و سبک زندگی اسلامی از امکانات آموزشی اردوها اسنفاده کرده و تأثیر بسزایی در بهبود کیفیت زندگی آنها داشته است .

ریگی یادآور شد: قبل از اعزام مددجویان به این اردو یک جلسه توجیهی آموزشی با حضور تمامی شرکت کنندگان برگزار شده است.

وی اعلام کرد: در این اردوها کلاس‌های احکام، عقل معاش، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، کارگاه حجاب و عفاف و کارگاه پیشگیری از اعتیاد نیز برگزار می‌شود.

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: این اردوها در طول سال برای گروه‌های مختلف مددجویی مانند سالمندان، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، زنان سرپرست خانوار، دانش آموزان و دانشجویان و غیره برگزار می‌‌شود.

ریگی افزود: در طول سال مددجویان تحت حمایت در قالب طرح شوق زیارت و همچنین اردوهای فرهنگی  و آموزشی کمیته امداد شهرستان سراوان به زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در شهر مقدس مشهد، قم و عتبات عالیات اعزام می شوند

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید