جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۴۷۶
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
بخشدار کوهین:

آموزش های کمیته امداد بهبود زندگی مددجویان را رقم می زند

(چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۳۳

بخشدار کوهین گفت: آموزش های مهارت آموزی و فنی و حرفه ای کمیته امداد امام (ره) بهبود زندگی مددجویان را در ابعاد مختلف رقم می زند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی غیاثوند در جمع مجریان طرح های شتغال دامداری سبک و سنگین روستاهای بخش کوهین بیان کرد: آموزش باید سرلوحه همه کارها قرار گیرد چراکه بستر اشتغال زایی داشتن مهارت است و مهارت با آموزش به دست می آید. 

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت آموزش و کمبود امکانات برای اجرای برنامه های آموزشی در شهرهای کوچک و مناطق روستایی، لازم است دستگاه های مختلف امکانات خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند تا شاهد استمرار این برنامه های آموزشی در سایر روستاها باشیم.

بخشدار کوهین عنوان کرد: انتظار این است که دستگاه های مختلف و افراد دارای امکانات، ظرفیت های خود را برای آموزش روستائیان بسیج کنند و از تلاش امدادگران که فرصت ذی قیمتی برای خدمت در مناطق روستایی است، استفاده کنیم تا شاهد افزایش برنامه های آموزشی باشیم.

در ابتدای این برنامه رئیس کمیته قزوین گفت: کارگاه آموزشی ترویجی دامداری که با رویکرد پرورش و نگهداری صحیح و بهینه و اصلاح نژاد دام های سبک و سنگین برگزار می شود با هدف ارتقای سطح فعالیت، فعالان این بخش برگزار می شود.

علی اصغر کشاورز حسین آبادی خاطرنشان کرد: کمیته امداد رویکرد اشتغال زایی را برای ارتقای زندگی مددجویان پیگیری می کند و در این میان آنچه موجب شده تا کمترین انحراف در اشتغال های ایجاد شده به نسبت سایر دستگاه ها داشته باشیم، ارتباط مستمر با مجریان طرحهای اشتغال است.

وی توضیح داد: این ارتباط از آموزش و معرفی مشاغل مناسب و دارای توجیه اقتصادی آغاز و تا نظارت و پیگیری برای حضور در بازار کار استمرار دارد .

رئیس کمیته قزوین یادآورشد: آموزش و اشتغال مددجویان گامی موثر در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه است.

شایسته ذکر است که کارگاه آموزشی ترویجی دامداری که با رویکرد پرورش و نگهداری صحیح و بهینه و اصلاح نژاد دام های سبک و سنگین با حضور 100 نفر از مددجویان و ارائه مشاوره های لازم از سوی راهبران شغلی برگزار شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید