جزییات خبر

یکشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۵
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۲۴۱۳
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

افزایش 15 درصدی زکات ثبت شده در آذربایجان‌غربی

(یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۵

میزان زکات ثبت شده مردم آذربایجان‌غربی در هشت ماهه سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در جلسه شورای زکات استان گفت: میزان زکات ثبت شده مردم آذربایجان‌غربی در هشت ماهه سال جاری در مقایسه با  زمان مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌غربی طی هشت ماهه امسال در عمل به  فریضه زکات بیش از 357 میلیارد تومان مشارکت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: هم اکنون 27 هزار و 900 مودی زکات در استان وجود دارد که در تلاش هستیم این تعداد پرداخت کننده زکات تا پایان امسال به 30 هزار نفر برسد.

وی با اشاره به مشارکت چشمگیر مردم آذربایجان‌غربی در پرداخت زکات، بیان کرد: مردم خیر بوکان، مهاباد، سردشت، پیرانشهر و نقده در پرداخت زکات نسبت به سایر شهرستان های استان پیشرو هستند.

همچنین در ادامه این همایش جلیل نوری، رییس اداره اجرایی زکات کمیته امداد آذربایجان‌ غربی اظهار کرد: برگزاری جشنواره علمی، فرهنگی و هنری با عنوان "زکات مایه برکات"، نامگذاری یکی از میادین و همچنین طراحی، ساخت و نصب یک المان با عنوان زکات در ارومیه با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و تجهیز سامانه خرید گندم به گزینه اختیاری محاسبه و پرداخت زکات با طراحی طرح مذکور از سوی رییس شورای زکات، اداره غله و جهاد کشاورزی استان از اهم مصوبات شورای زکات آذربایجان‌غربی است.

وی افزود: تامین هزینه خرید خودرو برای شورای زکات از جانب استانداری، ارزیابی فعالیت روحانیان مستقر از طرف سازمان  تبلیغات اسلامی در شوراهای زکات و همچنین ارزیابی فعالیت دهیاران از طرف مدیرکل امور روستایی مستقر در شوراهای زکات از دیگر مصوبات شورای زکات آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید