جزییات خبر

یکشنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۴۰۶
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان
معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

بازدید و بررسی منازل مددجویان خسارت دیده از سیل و حوادث طبیعی در سیستان و بلوچستان

(یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۰۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: با استقرار کارشناسان بیمه تجارت نو و کمیته امداد امام (ره) این استان در مناطق شهری و روستایی بررسی خسارت منازل مددجویان تحت حمایت انجام شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا میری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: قرارداد بیمه حوادث اماکن مسکونی و لوازم منزل مددجویان تحت حمایت با شرکت بیمه تجارت نو انجام و نسبت به پیگیری و جبران خسارت مددجویان آسیب دیده ناشی از سیل و حوادث طبیعی اقدام لازم صورت پذیرفته است.

وی افزود: 575 خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) استان سیستان و بلوچستان منزل مسکونی‌ آنها از سیل امسال آسیب دیده که خسارت  این خانوارها پرداخت شده و جدیدا در حال پرداخت است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  برآورد غرامت جبران خسارات توسط کارشناس بیمه پس از بازدید و پیگیری لازم و مستمر توسط کارشناس مسئول مدیریت بحران و مناطق محروم و مددکار این نهاد انجام شده است.

میری یادآور شد: در صورت وقوع حوادث طبیعی از قبیل سیل، زلزله و غیره علاوه بر بازدید از منازل مددجویان اقدامات مرتبط با بازتوانی خانواده‌های حادثه دیده از جمله تهیه سبد غذایی و بهداشتی، مشاوره، امدادرسانی و جبران خسارت آسیب دیدگان حوادث و بلایای طبیعی رسیدگی لازم به عمل آمده و اقدام می شود.

وی اعلام کرد: قبل و حین وقوع سیل به دنبال بازدید مددکار خانواده این نهاد مددجویان که منزل آنها  مورد تخریب یا احتمال تخریب وجود داشت به صورت اسکان موقت در مکان های پیش بینی شده اسکان یافته‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طبق قرارداد بیمه نامه میان این نهاد و شرکت بیمه تجارت نو حق بیمه پوشش فوت، نقص عضو و از کارافتادگی بر اثر حادثه برای هر مددجو و جبران خسارت برای خانواده آسیب دیده از حوادث پرداخت می شود.

میری افزود: اطلاع رسانی به مددجویان تحت حمایت از وقوع حادثه در هنگام بازدید از منازل خانوارهای تحت حمایت  و یا مراجعه حضوری مددجویان خسارت دیده  صورت می گیرد.

انتهای پیام     


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید