جزییات خبر

شنبه / ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۰
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۲۳۹۶
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌‌غربی:

۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد آذربایجان غربی زنان سرپرست خانوار هستند

(شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۲۰

هم‌اکنون 174 هزار‌ نفر در آذربایجان‌غربی تحت حمایت کمیته امداد بوده که 60 درصد از این تعداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سفر خود به شهرستان ماکو، گفت: هم‌اکنون 174 هزار‌ نفر در استان تحت حمایت کمیته امداد بوده که 60 درصد از این تعداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: تعداد مددجویان آذربایجان غربی از۱۲۰ هزار نفر در سال گذشته به ۱۷۴ هزار نفر در سال جاری افزایش یافته است، که امسال  بابت این تعداد مددجو مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی به آنها پرداخت خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ماکو، عنوان کرد: هفت هزار و 500  خانوار در قالب ۱۶ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان قرار دارند و سالانه نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان کمک هزینه معیشتی و مستمری به آنان پرداخت می شود.

وی پنج هزار و 400 خانوار مددجو در آذربایجان غربی را نیازمند به مسکن دانست و تصریح کرد: خوشبختانه تسهیلات پنج  تا ۵۰ میلیون تومانی به‌صورت قرض‌الحسنه به مددجویان واجد شرایط اعطا می شود.

سهندی ایجاد اشتغال و توانمندسازی را مهمترین هدف کمیته امداد برشمرد و افزود: طرح های پنل خورشیدی برای مددجویان و ایجاد کارگاه های تولیدی محلی در کمیته امداد ارائه شده و خوشبختانه در این زمینه کمیته امداد استان عملکرد خوبی داشته است.

وی از اعطای تسهیلات به بنگاه های اقتصادی که برای بیش از ۲۰ نفر مددجو ایجاد اشتغال می‌کنند، خبر داد و اضافه کرد: با موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، در زمان مناسب نمایشگاه توانمندی های مددجویان کمیته امداد در محل نمایشگاه منطقه آزاد ماکو برگزار خواهد شد تا ضمن معرفی فرصت های شغلی ایجاد شده برای مددجویان، نسبت به بازاریابی محصولات آنها نیز اقدام شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به  احداث ۴۷ واحد مسکن مددجویی با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو در سال های گذشته، عنوان کرد:  طرح هایی نیز برای ادامه همکاری با سازمان منطقه آزاد در حال تهیه است که امیدواریم با ادامه همکاری های دوجانبه بخش بزرگی از مشکلات محرومین منطقه را رفع کنیم.

همچنین محمدرضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این دیدار گفت: از تمام ظرفیت های منطقه آزاد ماکو برای هم افزایی و  توانمندسازی مددجویان کمیته امداد آذربایجان‌غربی در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده خواهیم کرد.

وی رفع محرومیت ها در منطقه را از مهمترین دغدغه های سازمان منطقه آزاد ماکو عنوان کرد و افزود: خوشبختانه مجموعه کمیته امداد طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری خوبی در سطح کشور داشته و امروز منطقه آزاد ماکو آماده میزبانی سرمایه گذاری‌های این نهاد بوده که در این راستا بیشترین همکاری ها را در این حوزه انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید