جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۰۷:۳۷
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۲۳۱۲
گزارشگر : ۱۰۵
سرویس مازندران

اعزام 1813 مددجوی کمیته امداد مازندران به اردوهای زیارتی

(سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸) ۰۷:۳۷

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران گفت: 1813 مددجوی تحت حمایت از ابتدای سال جاری با کمک مردم نیکوکار به مشهد مقدس، قم و عتبات عالیات اعزام شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بشیر عالیشاه، معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اظهار اشت: اعزام مددجویان به اماکن زیارتی، سلامت روحی، نشاط معنوی، امید به زندگی و اعتماد به نفس در آنها می شود.

وی به موثر بودن برنامه‌های فرهنگی بر سبک زندگی و توانمندسازی مددجویان اشاره کرد و افزود: با برگزاری اردوهای زیارتی و آشنایی با سبک زندگی اهل بیت (ع) در جلوگیری از آسیب های اجتماعی نقش دارد.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران با بیان اینکه 4648 مددجو به اردوهای زیارتی، تفریحی وآموزشی یکروزه اعزام شدند، تصریح کرد: هدف از برگزاری اردوی یکروزه ایجاد انس و الفت، تحکیم بنیان خانواده، گسترش تعمیق مهارتهای فردی و اجتماعی، عزت نفس و ارتقاء بینش اسلامی ،ترویج فرهنگ کار و تلاش بوده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه اردوی های یک روزه شامل کلاس های احکام،اخلاق، دعوت به نماز،مهدویت است، تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار، دختران در آستانه ازدواج، افراد بازمانده از تحصیل، سالمندان، دانش آموزان ودانشجویان در این اردوها شرکت می کنند.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران با اشاره به ارائه آموزش خانواده به مددجویان گفت: ۱۰ هزار و ۶۰۹ مددجو در شش ماهه نخست امسال از خدمات آموزش خانواده بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان با هدف تحکیم بنیان خانواده و تعمیق باورهای دینی ارائه می‌شود،افزود:افراد بهره‌مند شده از این آموزش‌ها دانش آموزان،دانشجویان، سالمندان، مستعدان اشتغال، همسران جوان، افراد بازمانده از تحصیل و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد مازندران بوده‌اند.

عالیشاه بابیان اینکه ۲۴۴۹ نفر از مددجویان ساکن درمناطق محروم طی شش ماهه نخست امسال از این خدمات بهره‌مند شدند، گفت: برگزاری کلاسهای آموزشی پیشگیری از اعتیاد و خشونت و جرم، شیوه‌های دعوت به نماز، مهارت زندگی، معرفی به کانونهای سایر دستگاه‌ها و همچنین غنی سازی اوقات فراغت از برنامه‌های فرهنگی برای مددجویان ساکن در مناطق محروم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در پیاده روی اربعین امسال 1143مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مازندران با مشارکت خیران به کربلا اعزام شدند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید