جزییات خبر

دوشنبه / ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۰۷:۰۲
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۲۲۸۴
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان:

استفاده از ظرفیت راهبران‌ شغلی برای اشتغال‌زایی مددجویان/ همکاری 33 راهبر شغلی با کمیته امداد سیستان و بلوچستان

(دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸) ۰۷:۰۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 33 راهبر شغلی شناسایی شده و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، زمینه ایجاد اشتغال بیش از 2100 نفر از این طریق فراهم می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 33 راهبر شغلی در زمینه های صنایع دستی، پرورش طیور، زنبور عسل و قالی بافی شناسایی شده و طبق پیش‌بینی های صورت گرفته زمینه ایجاد اشتغال بیش از دو هزار و 100 نفر از این طریق فراهم می شود.

وی افزود: در این طرح آموزش متناسب با بازار فروش محصولات و مواد اولیه مورد نیاز و تجهیزات و امکانات در اختیار مددجو قرار می گیرد  و در نتیجه محصولات تولیدی با قیمت مناسب و تحت نظارت این نهاد خریداری می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به حمایت شرکت صنعت آفرینان کمیته امداد در بحث بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان تحت حمایت، ادامه داد: نظارت و سرکشی  توسط کمیته امداد امام (ره) و راهبران شغلی به منظور هدایت مددجویان به سمت شغل پایدار انجام می شود.

پودینه یادآور شد: هر کارفرما که تمایل داشته باشد نیروی کار از میان مددجویان و فرزندان مددجو استفاده کند با بکارگیری هر نفر 50 میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی گفت: علاوه بر این در صورتی که شرکت‌ها، بنگاه های تولیدی و مؤسسات، مددجویان مورد حمایت این نهاد را جذب کنند به مدت  دو سال حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد پرداخت می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان افزود: 14 راهبر شغلی در زمینه صنایع دستی شناسایی و تفاهم تنظیم قرارداد با مددجو جهت ایجاد اشتغال منعقد شده است.

پودینه خاطرنشان کرد: روش‌های ایجاد اشتغال در سه مرحله مختلف از جمله منابع اعتباری بند ب تبصره 16، اعتبارات روستایی صندوق توسعه ملی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و اعتبارات دولتی انجام می شود.

انتهای پیام

 

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید