جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۲۲۷۳
گزارشگر : ۸۴
سرویس سمنان
معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

بهره‌مندی 2800 مددجوی سمنان از سفرهای زیارتی و اردوهای تربیتی

(یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۱۹

معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان گفت: در هشت ماهه سال جاری 2811 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان با کمک خیران از سفرهای زیارتی و تربیتی بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدابراهیم یوسفیان، معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه کمیته امداد تلاش می‌کند در قالب برنامه «شوق زیارت» با کمک خیران، مددجویانی را که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند به سفرهای زیارتی اعزام کند، افزود: علاوه بر سفرهای زیارتی به عتبات عالیات و مشهد مقدس، قم، مرقد امام (ره) مددجویان تحت حمایت این نهاد به اردوهای تربیتی اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: در هشت ماهه سال جاری 773 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در قالب 50 مرحله در  طرح «شوق زیارت» به مشهد مقدس اعزام‌شده‌اند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان سمنان با اشاره اینکه  در این مدت 455 نفر در پیاده روی اربعین شرکت کردند، تصریح کرد: 312 نفر در اردوهای راهیان نور حضور یافتد.

محمدابراهیم یوسفیان با اشاره به اینکه 493 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان به اردوهای آموزشی و تربیتی (همدان، مازندران، گیلان و اصفهان) اعزام شدند، افزود: 397 نفر به مرقد امام خمینی (ره) و 381 نفر به حرم حضرت معصومه (س) اعزام شدند.

محمد ابراهیم یوسفیان با اشاره به اینکه توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، تنها به زمینه‌های اقتصادی منحصر نمی‌شود خاطرنشان کرد: افزایش و تقویت مبانی فکری و فرهنگی مددجویان مهم‌ترین پیش‌نیاز برای توانمندسازی و خودکفایی اقتصاد خانواده‌ها به شمار می‌رود و به همین منظور کمیته امداد امام (ره) برنامه‌های تحولی گسترده‌ای را برای افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی و اعتلای جایگاه افراد در جامعه در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید