جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۰
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۲۱۲۰
گزارشگر : ۸۷
سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد؛

حضور 1300 مددجوی زنجانی در پیاده‌روی اربعین حسینی

(یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۴۰

با برنامه‌ریزی انجام‌ شده و کمک مردم نیکوکار استان زنجان، امسال 1300 مددجوی زنجانی در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و با مشارکت خیران و نیکوکاران زمینه‌ حضور 1300 نفر از مددجویان مشتاق زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را در پیاده‌روی اربعین فراهم شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه مراسم عظیم پیاده‌روی اربعین تجلیگاه شور و شعور حسینی است و حضور در این مراسم باعث رشد و تقویت فرهنگ عاشورایی در بین مددجویان می‌شود افزود: این سفرهای زیارتی به‌منظور ارتقاء بینش اسلامی و تقویت باورهای دینی و افزایش نشاط معنوی مددجویان تحت حمایت صورت می‌گیرد.

وی افزود: در سال ۹۷ نیز 356 مددجوی تحت حمایت با همکاری خیران در مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند؛ که امسال با حضور هزار و 295 مددجوی تحت حمایت برنامه‌های فرهنگی پیاده‌روی اربعین حسینی بیش از 288 درصد تحقق داشته است.

صفری بابیان اینکه برنامه شوق زیارت با عنوان اعزام مددجویان برای اولین بار به زیارت اماکن مقدس با اهداف تربیتی و زیارتی انجام می‌شود، افزود: بخشی از هزینه‌های اعزام زائرین توسط نیکوکاران تأمین می‌شود و کمیته امداد بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های مددجویان شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین حسینی را پس از بازگشت آن‌ها پرداخت کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون قریب به سه هزار 500 مددجوی زنجانی از طریق این نهاد به اردوهای فرهنگی، تربیتی و زیارتی اعزام‌ شده‌اند که اعزام این عزیزان با کمک خیران و نیکوکاران در نیمه دوم سال نیز با جدیت و شتاب بیشتری ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در طول سال با شناسایی و ساماندهی نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، با اجرای طرح شوق زیارت و با شعار «یاریگر کسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده‌اند» با کمک خیران و نیکوکاران هزینه اعزام زائران را فراهم می‌کند؛ و کد دستوری #024*۸۸۷۷*برای این کار خیر اختصاص یافته است.

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید