جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۱
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۲۱۱۷
گزارشگر : ۹۵
سرویس کرمانشاه
معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه:

81 درصد از مددجویان زائر اربعین زیارت اولی بودند

(یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸) ۱۰:۲۱

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: 81 درصد از مددجویانی که در اربعین امسال که با کمک خیران به اربعین اعزام شدند، زیارت اولی و بیش از 33 درصد نیز در گروه سنی جوانان و نوجوانان بودند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کامیار جمشیدی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: پیش از مراسم اربعین امسال پیش بینی شده بود حدود هزار مددجوی کرمانشاهی راهی سفر زیارتی کربلای معلی شوند اما با عنایت خداوند متعال و کمک مردم نیکوکار،  بیش از 2500 مددجوی کرمانشاهی در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین سال 98 شرکت کردند.

جمشیدی با بیان اینکه 81 درصد از مددجویانی که در این همایش معنوی شرکت کردند زیارت اولی بودند، افزود: همچنین 33 درصد از این زائران را جوانان و نوجوانان، 80 درصد بانوان و 30 درصد را افراد ساکن در مناطق محروم استان تشکیل دادند.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه همچنین به همکاری موسسه بنیاد علوی با این نهاد به منظور اعزام مددجویان ساکن در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب به همایش بزرگ اربعین حسینی اشاره و عنوان کرد: 233 مددجوی سرپل ذهابی نیز با مساعدت این بنیاد به کربلای معلی مشرف شدند.

کامیار جمشیدی تاکیدکرد: این بنیاد نیز بیش از 128 میلیون تومان کمک هزینه به منظور شرکت این تعداد مددجو درمراسم پیاده روی اربعین حسینی اهدا کرده است.

شایسته ذکر است، هرساله کمیته امداد به منظور شرکت مددجویان در پیاده روی اربعین کمک هزینه سفر به این مددجویان پرداخت می کند که به گفته جمشیدی بخشی از این کمک هزینه ها از محل کمک های مردمی تامین می شود.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید