جزییات خبر

چهارشنبه / ۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۲۰۶۴
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خبر داد:

رشد 33 درصدی اردوهای فرهنگی و تربیتی

(چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۳

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری یک هزار و 955 نفر از مددجویان تحت حمایت به اردوهای فرهنگی و تربیتی اعزام شدند که در این زمینه 33 درصد رشد داشته ایم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام محمود مولایی کار فرهنگی را اساس سایر خدمات کمیته امداد دانست و بیان کرد: شاید در نگاه نخست کار کمیته امداد پرداخت کمک معیشت و هزینه های زندگی مددجویان دیده شود.

وی ادامه داد: این اقدامات و خدمات حمایتی کمیته امداد برای رفع مشکلات مالی مددجویان تدارک دیده شده لکن تمام خدمات حمایتی این نهاد دارای پیوست و پشتوانه فرهنگی است ، چراکه معتقدیم بدون توانمند سازی فکری و فرهنگی خانواده های تحت حمایت ، نتیجه مورد نظر از ارائه خدمات حمایتی حاصل نخواهد شد.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: اگر مسائل فرهنگی و تربیتی و اعتقادی به خوبی در خانواده و افراد شکل بگیرد ، بازار و اقتصادمان مشکل پیدا نمی کند ، بنابراین بستر هر اقدامی باید با کار فرهنگی و مبتنی بر موازین شرعی باشد.

حجت الاسلام مولایی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) برای اجرایی کردن این اندیشه از ابزارهای مختلف فرهنگی بهره می برد و برگزاری اردوهای فرهنگی و تربیتی یکی از این ابزار هاست.

وی تصریح کرد: اردوهای فرهنگی اعم از زیارتی و یا سیاحتی با پشتوانه فرهنگی انجام می شود به طوری که در اغلب این اردوها برنامه مشاوره و آموزشی تدارک دیده شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری یک هزار و 955 نفر از مددجویان با اعتباری بالغ بر 97 میلیون تومان به اردوهای فرهنگی و تربیتی  اعزام شدند که در این زمینه  33 درصد رشد داشته ایم.

وی گفت: از اردوهای جدی و اثرگذار فرهنگی می توان به اردوهای آموزشی و زیارتی نیز اشاره کرد که اردوی زیارت مشهد مقدس در قالب طرح شوق زیارت اجرا می شود که در این اردو مددجویانی که تاکنون به مشهد مقدس اعزام نشده اند، در این سفر معنوی حضور خواهند یافت.

حجت الاسلام مولایی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند کمک های خود را به مددجویان از طریق کد مهربانی # 028*8877* اهداء کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید