جزییات خبر

سه شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۱
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۷۲۰۳۷
گزارشگر : ۱۰۵
سرویس مازندران

745 میلیون تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند در کمیته امداد مازندران هزینه شد

(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۰۱

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران با بیان اینکه این نهاد برای پیشگیری از سوء تغذیه 1702 نفر از کودکان زیر پنج سال با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خدمات مختلف ارائه می دهد ، گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 745 میلیون تومان برای رفع سوء تغذیه کودکان در مازندران هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،محمد کوچکی،معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران اظهار داشت:با بررسی مرکز بهداشت شهرستان ها، این کودکان به کمیته امداد معرفی و پس از بررسی توسط این نهاد ،کودک از این طرح بهره مند می شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت رشد این کودکان هر شش ماه پایش می شود،افزود: این طرح شامل کودکان غیر تحت پوشش کمیته امداد هم است .

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران، با بیان اینکه آموزش های لازم به مادران این کودکان نظیر اهمیت تغذیه برای کودکان در سنین رشد ،شناسایی مواد غذایی مفید ومغذی ،نحوه طبخ ونگهداری بهداشتی غذا و....توسط کارشناسان بهداشت ارائه می شود ،گفت: در سال جاری در بیشتر شهرستان های استان این طرح اجرا می شود.

وی همچنین درمورد برگزاری کلاس های آموزشی بهداشت برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مازندران گفت: زنان سرپرست خانوار،دانش آموزان وسالمندان از این آموزش ها در زمینه های بهداشت فردی، تغذیه سالمندان،مراقبت از بیماری های دوره سالمندی،مراقبت های بهداشتی دانش آموزان و... بهره مند شدند.

کوچکی خاطر نشان کرد: به6577 نفرازمددجویان استان امکانات وفعالیت های بهداشتی مانند واکسیناسیون آنفولانزا،کلاس های بهداشت و نیز بیمه مکمل به 10هزارو 193 نفر در قالب فرانشیز از ابتدای سالجاری تاکنون  ارائه شد.

 

انتهای پیام 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید