جزییات خبر

سه شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۲۰۳۵
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد

اختصاص 150 میلیارد تومان به اشتغال مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۲۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 150 میلیارد تومان اعتبار در سال جاری به اشتغال مددجویان این نهاد اختصاص‌یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، در مصاحبه با صداوسیمای مرکز استان گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که هم‌اکنون دامن‌گیر جامعه است بحث بیکاری و عدم اشتغال جوانان است که تعدادی از این جوانان، مددجویان تحت حمایت این نهاد را نیز شامل می‌شوند.
وی بابیان اینکه بیش از 5100 فرصت شغلی در سال جاری برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و اقشار کم‌درآمد استان ایجاد می‌شود، افزود: اعتبار اختصاص‌یافته به این تعداد فرصت‌های شغلی 150 میلیارد تومان است.
مبشری با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان با ایجاد اشتغال پایدار از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی است، گفت: در سال گذشته ۳ هزار 514 شغل بااعتبار ۸۰ میلیارد تومان برای مددجویان و سایر نیازمندان توسط این نهاد در استان ایجاد شد.
وی بابیان اینکه در سال جاری بیش از هزار شغل مورد طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان و اقشار نیازمند توسط کمیته امداد استان اجراشده است، گفت: امسال طرح راهبران شغلی در برنامه‌های حوزه اشتغال این نهاد گنجانده‌شده است که راهبر شغلی که توانمندی خاصی دارد و می‌تواند کارآفرینی ایجاد کند، مدیریت تعدادی از مددجویان این نهاد را بر عهده می‌گیرد و در مواردی ازجمله آموزش مددجویان، تهیه مواد اولیه و ادامه کار و بحث فروش محصولات مددجویان را هدایت و راهنمایی می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سال جاری 50 درصد اشتغال مددجویان این نهاد و اقشار کم‌درآمد از طریق راهبران شغلی اجرایی می‌شود که هم‌اکنون راهبران شغلی در زمینه گیاهان دارویی و همچنین در زمینه صنایع‌دستی در چند نقطه از استان کار هدایت و آموزش مددجویان را عهده‌دار هستند.
مبشری شناسایی مددجویان مستعد اشتغال، شناسایی ظرفیت‌های منطقه، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان متقاضی به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی علمی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای آن‌ها را از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال این نهاد عنوان کرد.
وی در پایان در از مردم خیر و نیکوکار استان دعوت کرد با توجه به منابع محدود کمیته امداد و نیازهای بی‌شمار مددجویان این نهاد را در راه خدمت‌رسانی به نیازمند یاری کنند.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید