جزییات خبر

دوشنبه / ۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۳
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۲۰۰۱
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

اختصاص 4.4 میلیارد تومان به خدمات درمانی و بهداشتی مددجویان

(دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۱:۲۳

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: چهار میلیارد و 400 میلیون تومان جهت ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در سال جاری برای مددجویان این نهاد هزینه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: یکی از برنامه‌ها و  راهکارهای این نهاد در زمینه خدمت‌رسانی به مددجویان ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است.
وی تصریح کرد: چهار میلیارد و 400 میلیون تومان در سرفصل بیمه خدمات درمانی، بهداشتی و خدمات ویژه درمانی ازجمله فرانشیز بستری، پاراکلینیک، دارو، هزینه نگهداری در منزل در سال جاری برای مددجویان این نهاد هزینه شده است.
مبشری اظهار کرد: بیمه پایه برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰ هزار نفر اجرا می‌شود که در سال جاری به بیمه سلامت واگذارشده و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به اینکه در سرفصل خدمات درمانی ویژه و کمک به بیماران صعب‌العلاج، فرانشیز دارو، پاراکلنیک و بستری و هزینه ایاب و ذهاب  به مددجویان در سال جاری یک میلیارد و 546 میلیون تومان پرداخت‌شده است،  افزود: در این خصوص 6558 نفر از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.
مبشری بابیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان بیمه اجتماعی است، گفت: در این زمینه یک میلیارد و 466 میلیون تومان برای 693 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و 711 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در سال جاری پرداخت شد.
وی به اختصاص یک میلیارد و 323 میلیون تومان برای سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال با هماهنگی مراکز بهداشتی اشاره و اظهار کرد: در این خصوص نیز 10 میلیون و 60 هزار تومان بابت 45 نفر از مادران باردار و شیرده تحت حمایت با سرانه صدهزار تومان در قالب سبدغذایی اختصاص یافت.
مبشری ارتقاء شاخص‌های بهداشتی را از دیگر برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان برشمرد و افزود: در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی بهداشت و اهداء سبد بهداشتی به مددجویان 53 میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید