جزییات خبر

یکشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۹۷۲
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی
توسعه بدون مشارکت مردم محال است

از بودجه 400میلیارد تومانی اشتغال، اختصاص126میلیارد تومان به توسعه اشتغال روستایی

(یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۴

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در هیچ جامعه و دولتی توسعه، رشد و پیشرفت بدون حضور و مشارکت مردم صورت نمی گیرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در هیچ جامعه و دولتی توسعه، رشد و پیشرفت بدون حضور و مشارکت مردم صورت نمی گیرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در سفر یک روزه به شهرستان زاوه و شرکت درجلسه شورای اداری با عنوان اینکه شرایط کاری درکمیته امداد متاثر از شرایط کشور است و در زمانی که مشکلات اقتصادی زیاد است به همان میزان مراجعات به این نهاد افزایش می یابد، افزود: این نهاد بال عاطفی نظام است که با استفاده از قوانین باید به نفع محرومان و نیازمندان بهره جست تا مشکلات آنها کمتر شود.
 وی با اشاره به اینکه مدیران ستادی این نهاد مسئولیت هموار کردن امور را دارند، اظهار کرد: کمیته امداد یک نهاد ولایی است و مدیران دفاتر کمیته امداد در شهرستانها اختیار دارند تا در حوزه های خدمت رسانی تلاش لازم را داشته باشند و از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند تا این کار اتصال مردم به ولایت را مستحکم تر کند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیشترین بودجه اشتغال این نهاد  با 400 میلیارد تومان اعتبار به خراسان رضوی تخصیص داده شده است، افزود: از این رقم 126 میلیارد تومان به توسعه اشتغال روستایی مربوط است .
آسوده با عنوان اینکه حدود 12 درصد دامهای استان در اختیار مجریان کمیته امداد خراسان رضوی است ادامه داد: این نهاد امسال طرح راهبران شغلی را با هدف ایجاد شبکه کسب و کار اجرا کرده است و کمیته امداد برای این امر هیچ محدودیتی ندارد.
وی از همکاری خوب بانکها در امر تسهیلات برای خانواده های مجری طرح این نهاد تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: سازمان های حمایتی با نیت رفع مشکلات اقشار نیازمند وارد میدان شده اند و همه باید در این راه فرصت لازم را فراهم کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه در استان حدود 200 هزار خانوار تحت حمایت خدمات کمیته امداد هستند که حدود 20 هزار مورد آنها مستاجر هستند، ادامه داد: از این رقم 11 هزار مورد در مشهد سکونت دارند.
آسوده به همکاری با سپاه پاسداران در خصوص ساخت 3 هزار باب مسکن مددجویی در مدت 20 ماه اشاره کرد و افزود: تاکنون ساخت حدود 1200 واحد مسکن مددجویی در استان شروع شده که امیدوارم تا پایان مدت تعیین شده این امر به صورت کامل محقق شود هرچند مشکلات مسکن بیش از این ارقام است.
وی با اشاره به اینکه مشارکت های نیکوکاران در هر محل صرف امور نیازمندان همان محل می شود، یادآور شد: دشمن با ایجاد شبهه و فتنه قصد در کاهش میزان مشارکت نیکوکاران به این نهاد دارد اما دقت و درایت مردم و اعتمادآنان به این نهاد ، این شبهات را خنثی کرده است.
شایسته ذکر است: آسوده مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی علاوه بر دیدار با امام جمعه شهرستان و کارکنان کمیته امداد زاوه، از چندین طرح اشتغال، عمرانی و یک مرکز نیکوکاری بازدید کرد و کلنگ ساخت یک مسکن مددجویی را به زمین زد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید