جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۸۱۴
گزارشگر : ۹۲
سرویس اردبیل
به مناسبت هفته وحدت

400 مددجوی اردبیلی برای نخستین‌بار به مشهد مقدس اعزام می‌شوند

(چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۳۵

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 400 نفر از مددجویان تحت حمایت همزمان با میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حامد رضایی با اشاره به اینکه 400 نفر از مددجویان تحت حمایت در همزمان با هفته وحدت به اردوی فرهنگی و زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند، گفت: این مددجویان برای نخستین‌بار رهسپار حرم مطهر امام رضا(ع) خواهند شد تا در کنار زیارت، از برنامه‌های مذهبی و فرهنگی نیز بهره‌مند شوند.
وی با اعلام اینکه 4100 نفر از خانوار تحت حمایت در هفت ماهه سال‌جاری به اردوهای زیارتی و آموزشی اعزام شده‌اند، بیان کرد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد ارائه خدمات فرهنگی به خانوار‌های تحت حمایت است که با برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع برای ارتقای سطح فکری، فرهنگی و معنوی مددجویان اردبیلی می‌کوشیم.
رضایی با بیان اینکه در کنار خدمات حمایتی، درمانی، اشتغال و مسکن با ارائه خدمات فرهنگی نیز تلاش داریم به توانمندسازی مددجویان کمک کنیم، افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش‌های گسترده‌ای برای ارائه خدمات آموزشی، فرهنگی و مذهبی به خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در نظر گرفته‌ایم.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه دانش آموزان، دانشجویان و زنان سرپرست خانوار در اولویت برنامه‌های فرهنگی این نهاد قرار دارند، گفت: تحکیم بنیان خانواده، غنی سازی اوقات فراغت و تقویت روحیه خودباوری از اهداف مهم کمیته امداد استان اردبیل در ارائه خدمات فرهنگی به خانوار تحت حمایت است.
وی با بیان اینکه با برگزاری برنامه‌های فرهنگی متعدد درصدد هستیم مسیر توانمندسازی مددجویان را هموارتر کنیم، افزود: نشاط روحی و روانی و تقویت باورهای دینی و اعتقادی از جمله مهم‌ترین اهداف کمیته امداد استان اردبیل است تا مددجویان با خودباوری به سمت استقلال اقتصادی حرکت کنند.
رضایی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل توجه ویژه‌ای به ارائه آموزه‌های قرآنی و دینی به خانوار تحت حمایت دارد، بیان کرد: از این طریق بیش از پیش از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین خانوار تحت حمایت پیشگیری کرده و راهکارهای مناسبی به آنها ارائه می‌شود.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه همواره در کنار اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی، برای آنها کارگاه‌های آموزشی متعددی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود، گفت: کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی و آموزش مهارت‌های زندگی از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت مستمر برای مددجویان و به خصوص فرزندان خانوار تحت حمایت برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خانوار ساکن در مناطق محروم و مرزنشین استان اردبیل بیش از سایر مددجویان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، اعلام کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اعزام مددجویان ساکن درمناطق محروم و حاشیه‌نشین به اردوهای زیارتی تمهیدات مناسبی را به کار گرفته‌ایم تا آنها از هرگونه مشکلات و مسائل اساسی مصون بمانند.
رضایی با اشاره به اینکه طرح «شوق زیارت» نیز برای اعزام مددجویانی که در حسرت زیارت امام رضا(ع) و امام حسین(ع) هستند اجرا می‌شود، اعلام کرد: با یاری مضاعف خیران و نیکوکاران می‌توانیم تعداد بیشتری از خانوار تحت حمایت را در قالب طرح «شوق زیارت» به اردوهای زیارتی و مذهبی اعزام کنیم تا آنها برای نخستین‌بار رهسپار مشهد مقدس و عتبات عالیات شوند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید