جزییات خبر

شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۱۷۰۲
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی

تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد آذربایجان‌غربی و دانشگاه صنعتی ارومیه امضا شد

(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۱۱

تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد آذربایجان‌غربی و دانشگاه صنعتی ارومیه در راستای دستیابی مددجویان به مهارت‌های فنی مورد نیاز بازار کار و بهره‌مندی هرچه بیشتر آن‌ها از فرصت‌های آموزشی و افزایش دسترسی به اشتغال امضا شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، این تفاهم‌نامه همکاری با حضور عزیز سهندی،، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی و محمدرضا شیدایی، رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه به امضا رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی بابیان اینکه ایجاد زمینه اشتغال و خودکفایی مددجویان از سیاست‌های این نهاد است بیان کرد: با انعقاد این قرارداد، دوره‌های آموزش عالی مورد نیاز برای مددجویان تحت حمایت با رعایت استانداردها و آئین نامه‌های آموزشی دانشگاه، جهت دستیابی این مددجویان به مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از طریق همکاری و تعامل طرفین برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور حمایت تحصیلی از دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی برای فارغ‌التحصیلان نیازمند، همکاری در راستای برگزاری سمینارها، همایش‌ها و جلسات موضوعات مورد توافق، انجام نیازسنجی آموزشی به منظور تعیین نوع و حجم دوره‌های آموزشی، فراهم سازی زمینه‌های پژوهش و ارزیابی آموزش‌های مهارتی در میان جامعه مددجویی و اعلام لیست دوره‌های متناسب با نیاز بازار کار از اهم تعهدات کمیته امداد آذربایجان‌غربی در این تفاهم نامه است.

سهندی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای با  50 درصد تخفیف برای فارغ‌التحصیلان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، برگزاری آزمون ادواری و صدور گواهینامه پایان دوره برای کارآموزان مددجو، تربیت نیروهای متخصص و به‌کارگیری  در امورات آموزشی و شناسایی دانش‌آموختگان فارغ‌التحصیل مددجو در راستای ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی نیز از اهم تعهدات دانشگاه صنعتی ارومیه در این تفاهم‌نامه است.

وی با تاکید بر اهتمام طرفین در اجرای تفاهم‌نامه همکاری، بیان کرد: مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ انعقاد تا پایان سال 1399 بوده و با توافق طرفین قابل تمدید است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید