جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۱۵۶۵
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

حمایت 19 میلیارد تومانی خیران از ایتام و فرزندان محسنین آذربایجان‌غربی

(چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۰۱

خیران و حامیان آذربایجان‌غربی از ابتدای سال جاری بیش از 19 میلیارد تومان در راستای کمک به ایتام و فرزندان محسنین مساعدت کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: خیران و حامیان آذربایجان‌غربی از ابتدای سال جاری بیش از 19 میلیارد تومان در راستای کمک به ایتام و فرزندان محسنین مساعدت کرده‌اند.

وی ادامه داد: میزان مساعدت هفت ماهه سال جاری خیران نسبت به زمان مشابه سال گذشته با رشد 70 درصدی همراه بوده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: هم اکنون 23 هزار و 292 فرد نیکوکار،  حمایت از10 هزار و 549 نفر یتیم و محسنین را بر عهده دارند که از این تعداد، پنج هزار و 381 یتیم و پنج هزار و 168 نفر فرزندان محسنین هستند.

وی بیان کرد: در راستای کمک به ایتام و فرزندان محسنین، از ابتدای سال جاری، سه هزار و 150 نفر در آذربایجان‌‌غربی حامی یابی شده است.

سهندی خاطرنشان کرد:هم اکنون‌ متوسط سرانه دریافتی ماهانه هر یتیم و فرزند محسنین 250 هزار تومان بوده و متوسط پرداختی ماهانه خیران 116 هزار تومان است.

وی افزود: سرانه دریافتی نقد فرزندان تحت حمایت در سال گذشته 70 هزار تومان بوده  که در نظر داریم سرانه دریافتی نقد این فرزندان را تا پایان سال جاری به بیش از یکصد هزار تومان برسانیم.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اجرای طرح "هر فرهنگی یک حامی" در آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: اداره اکرام ایتام کمیته امداد استان در نظر دارد 30 درصد از معلمان و فرهنگیان استان را حامی ایتام و فرزندان محسنین کند که در صورت تحقق این برنامه، بیش از 7 هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش استان حامی ایتام می‌شوند.

وی با اشاره به روش‌های حمایت از ایتام و محسنین، اظهار کرد:  نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سامانه اکرام  به آدرس www.ekram.emdad .ir  ، حضور در دفاتر کمیته امداد و همچنین حضور در پایگاه های  اداره اکرام ایتام مستقر در نمایشگاه‌ها و مراسمات، حامی ایتام و فرزندان محسنین شوند.

سهندی با دعوت از خیران برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین، گفت: حمایت از ایتام و فرزندان محسنین شادی این فرزندان در دنیا را به همراه داشته و با توجه به حدیث پیامبر اسلام (ص)، هرکس یتیمان را در دنیا حمایت کند، در روز قیامت هم نشین آن حضرت خواهد بود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید