جزییات خبر

دوشنبه / ۶ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۱۵۴۶
گزارشگر : ۸۶
سرویس خوزستان

اعزام 1800مددجوی خوزستانی به مشهد مقدس

(دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۵۲

معاون فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان گفت: 1800 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان در شش‌ماهه نخست امسال به زیارت بارگاه امام رضا (ع) مشرف شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری، معاون فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به طرح شوق زیارت با کمک خیران برای اعزام مددجویان به مشهد، گفت: در نیمه نخست امسال 1800 مددجوی تحت حمایت با مشارکت خیران به اماکن زیارتی اعزام شدند.
وی بابیان اینکه از این تعداد 1500 زن و دختر، 30۰  مرد و پسر تحت حمایت بوده است، افزود: برای اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی ۴۹۹ میلیون هزار تومان از طریق مشارکت خیران تأمین‌ هزینه شده است.
وی با بیان اینکه گروه مخاطبین شامل مادر و دختر، دختر بازمانده از تحصیل، زنان بی‌سرپرست، زوج‌های جوان، سالمندان، دانشجو و دانش‌آموز تحت حمایت بوده است، افزود: الویت با مددجویانی بود که تاکنون موفق به زیارت نشده بودند.
اسکندری هدف از برگزاری سفرهای زیارتی را ارتقاء روحیه معنوی، ایجاد نشاط روانی و آشنایی با اماکن مذهبی در بین مددجویان عنوان کرد و گفت: در طول سفرهای زیارتی برنامه‌های فرهنگی، مراسم مذهبی و کلاس‌های آموزشی به‌منظور توانمندسازی فرهنگی مددجویان برگزار می‌شود.
اسکندری با اشاره به اینکه کمیته امداد استان خوزستان برای ترویج فرهنگ رضوی طی سال گذشته زمینه زیارت دانش آموزان تحت حمایت را که توفیق تشرف به بارگاه امام هشتم را پیدا نکرده بودند، فراهم کرده است افزود: اعزام به اردوهای زیارتی و تفریحی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی به‌منظور تقویت بنیه اعتقادی، علمی و دینی فرزندان خانواده‌های تحت حمایت انجام می‌شود.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان خوزستان با تأکید بر اینکه با همکاری هرچه بیشتر خیران می‌توانیم سالانه تعداد بیشتری از مددجویان تحت حمایت را به سفرهای زیارتی اعزام کنیم گفت: مردم نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح شوق زیارت به سایت shogheziarat.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید