جزییات خبر

چهارشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۱۴۷۶
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد؛

جمع‌آوری 28 میلیارد و 120 میلیون تومان زکات در آذربایجان‌ غربی

(چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۰۱

در 6 ماهه نخست امسال 28 میلیارد و 120 میلیون تومان زکات توسط مردم مومن و نیکوکار آذربایجان‌ غربی ثبت شده که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: در 6 ماهه نخست امسال 28 میلیارد و 120 میلیون تومان زکات توسط مردم مومن و نیکوکار آذربایجان‌غربی ثبت شده که این رقم نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 19 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: 95 درصد از زکات ثبت شده در راستای رفع مشکلات متعدد  مددجویان از جمله تهیه جهیزیه، درمان، کمک‌های تحصیلی، آزادی زندانیان، تهیه مسکن و رفع نیازهای معیشتی هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: همچنین پنج  درصد از زکات ثبت شده در راستای اجرای طرح‌های عمرانی و عام‌المنفعه از جمله ساخت مساجد و حوزه علمیه، کتابخانه و غسالخانه هزینه شده است.

وی با اشاره به مشارکت چشمگیر مردم نیکوکار آذربایجان‌غربی در پرداخت زکات، عنوان کرد: مردم نیکوکار مهاباد در 6 ماهه نخست امسال با پرداخت چهار میلیارد و 405  میلیون تومان زکات، در این فریضه الهی پیشرو هستند.

سهندی تصریح کرد: همچنین مردم نیکوکار بوکان با چهار میلیارد و 370 میلیون تومان زکات ثبت شده، رتبه دوم پرداخت زکات در آذربایجان‌غربی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل شوراهای زکات روستایی بیان کرد: به منظور ترویج فرهنگ زکات، یک‌هزار و 150 شورای زکات در روستاهای استان تشکیل شده و کمیته امداد در تلاش است تعداد این شوراها را در سال جاری افزایش دهد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بهره گیری از تمام ظرفیت های استان جهت جمع‌آوری زکات، فعال کردن هرچه بیشتر شوراهای زکات شهری و روستایی استان و هزینه کرد مناسب زکات جمع‌آوری شده در راستای رفع مشکلات نیازمندان از مهم‌ترین اهداف حوزه زکات کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال جاری محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: در راستای تسریع جمع‌آوری زکات و همچنین تبیین فرهنگ پرداخت زکات در استان، هم‌اکنون 350 مبلغ زکات نیز با دبیرخانه شورای زکات آذربایجان‌غربی همکاری مستمری دارند.

سهندی اظهار کرد: تکمیل طرح شوراهای زکات روستایی در تمام روستاهای دارای دهیاری، اجرای طرح ویژه تبلیغاتی زکات در 10 درصد روستاهای مشمول  زکات، اجرای طرح برنامه‌ریزی روستاهای هدف و فعالیت در امر تبلیغات زکات مال التجاره به‌ویژه در مناطق اهل سنت از اهم اهداف و برنامه‌های حوزه زکات در نیمه دوم سال جاری است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید