جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۳۸۹
گزارشگر : ۹۲
سرویس اردبیل
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

1300 مددجوی اردبیلی در پیاده‌روی اربعین حسینی گام نهادند

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 1300 نفر از مددجویان تحت حمایت به شوق زیارت حرم مطهر امام حسین(ع) و با یاری نیکوکاران در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی شرکت می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه 1300 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی حضور خواهند داشت، گفت: با یاری خیران و نیکوکاران تمهیدات سفر مددجویان اردبیلی برای زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) در اربعین حسینی فراهم شد.
وی با بیان اینکه رهسپار شدن خانوار تحت حمایت به عتبات عالیات و اماکن مذهبی تاثیر بسزایی در افزایش روحیه آنها دارد، افزود: حضور خانوار تحت حمایت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به ارتقای خودباوری و خوداتکایی مددجویان نیز کمک خواهد کرد.
دشتی با اشاره به اینکه خانوار تحت حمایت نسبت به مسائل اعتقادی، دینی و فرهنگی علاقمند و پرتلاش هستند، بیان کرد: یکی از اهداف مهم در اعزام مددجویان به راهپیمایی اربعین حسینی، اعتلای دانش مذهبی مددجویان است تا پس از بازگشت با روحیه بالاتری به سمت توانمندسازی حرکت کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 40 نفر از مددجویان تحت حمایت نیز در تاسوعا و عاشورای حسینی به کربلای معلی اعزام شده بودند، گفت: تمامی مددجویان برای نخستین‌بار به عتبات عالیات اعزام شده‌اند و قدردان کمک‌های نیکوکاران هستیم که با کمک‌های خود زمینه سفر آنها را فراهم کردند.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل اعزام خانوار تحت حمایت به اردوهای زیارتی است، اعلام کرد: از این طریق درصدد هستیم مددجویانی که تاکنون موفق به حضور در حرم مطهر امام حسین(ع) و امام رضا(ع) نشده‌اند، رهسپار عتبات عالیات و مشهد مقدس شوند.
دشتی با بیان اینکه مشارکت گسترده خیران موجب خواهد شد تا بتوانیم زمینه اعزام تعداد بیشتری از مددجویانی که در حسرت زیارت بارگاه ملکوتی امام سوم(ع) و امام هشتم(ع) هستند را فراهم کنیم، افزود: طرح «شوق زیارت» یکی از طرح‌های مشارکتی کمیته امداد است که با هدف اعزام مددجویانی که تا کنون توفیق اعزام به عتبات عالیات و مشهد مقدس را نداشته‌اند، اجرا می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به برگزاری اردوهای درون استانی و برون استانی برای 1800 نفر از خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در طول فصل تابستان سال‌جاری اشاره کرد و گفت: اردوهای زیارتی با هدف تقویت و افزایش روز افزون سطح معنوی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری برای مددجویان برگزار می‌شود که نقش بسزایی در توانمندسازی خانوار تحت حمایت دارد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد استان اردبیل توجه ویژه‌ای به ارائه آموزه‌های قرآنی و دینی به خانوار تحت حمایت دارد، اعلام کرد: در کنار اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی، برای آنها کارگاه‌های آموزشی متعددی در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود تا مسیر توانمندی آنها هموارتر شود.
دشتی با اشاره به اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند این نهاد را در برگزاری اردوهای زیارتی برای خانوار تحت حمایت یاری کنند، بیان کرد: جلوه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی هرسال پررنگ‌تر می‌شود که با یاری خیران و نیکوکاران امیدواریم شاهد حضور تعداد بیشتری از مددجویان اردبیلی در این مراسم باشکوه باشیم.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید