جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۳
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۱۳۸۳
گزارشگر : ۹۵
سرویس کرمانشاه

موکب‌های کمیته امداد روزانه پذیرای 10 هزار زائر حسینی است

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۳

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: طی 10 روز گذشته شش موکب برای خدمت‌رسانی و پذیرایی از زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در استان برپا شده که این موکب‌ها تاکنون پذیرای بیش از 100 هزار زائر حسینی بوده است.

به گزارش سایت کمیته امداد، محسن رخصی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: این نهاد به منظور پذیرایی و خدمت رسانی از زائران حسینی شش موکب در استان برپا کرده است.

رخصی با بیان اینکه این موکب ها در شهر و شهرستان های کنگاور، اسلام آبادغرب، حمیل، سرپل ذهاب و قصرشیرین برپا شده اند، افزود: پیش از این مقرر شده بود موکب های کمیته امداد کار خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی از بیست و سوم مهر ماه آغاز کنند که به دلیل حجم بالای زائرانی که مسیر تردد خود را کرمانشاه و مرز خسروی قرار داده بودند این موکب ها نیز کار خود را از 10روز پیش آغاز کردند.

وی با یادآوری اینکه موکب های این نهاد به صورت میانگین روزانه به 10 هزار زائری که از استان کرمانشاه روانه کربلای معلی می شوند خدمت رسانی می کند، عنوان کرد: از 10 روز گذشته تاکنون در موکب های کمیته امداد استان کرمانشاه از 100 هزار زائر حسینی پذیرایی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه بیان کرد: موکب های این نهاد تا چهار روز بعد از گذشت مراسم اربعین و در مسیر بازگشت زوار نیز برقرار خواهند بود.

شایسته ذکر است، به گفته رخصی، هم اکنون این نهاد دو محل برای اسکان و استراحت زائران در ابتدای شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی نیز تدارک دیده است.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید