جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۵
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۳۳۴
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

اعزام مددجویان سیستان و بلوچستان به پیاده‌‎روی اربعین حسینی

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۰۵

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: این نهاد با کمک خیران در سال‌جاری ۷۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت استان سیستان و بلوچستان را به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید مهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از موکب‌های خدمت رسان به زائران حسینی در دیدار با نماینده ستاد مردمی اربعین استان سیستان و بلوچستان در مرز میرجاوه گفت: امسال برنامه ریزی های لازم در خصوص اعزام حداکثری مددجویان تحت حمایت به خصوص زائر اولی به پیاده روی اربعین حسینی انجام شده است.

وی افزود: با توجه به فضای معنوی و وصف ناشدنی شرکت در حماسه حسینی و نظر به اهمیت اعزام پرشور زائران تحت حمایت به حماسه زیارت اربعین حسینی بستری مناسب برای حضور گسترده مددجویان تحت حمایت در این همایش عظیم پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: این نهاد در سال‌جاری ۷۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت استان سیستان و بلوچستان را به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می کند.

عبادی گفت: سال گذشته 228 نفر با کاروان و 536مددجوی تحت حمایت با کمک این نهاد به سفر زیارتی عتبات عالیات و پیاده‌روی اربعین اعزام شدند.

در ادامه این دیدار حسینی، نماینده ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از حضور مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) در جمع خادمان و زائران پاکستانی در موکب امام خمینی (ره) جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: بهره گیری از ظرفیت مرز این شهرستان در حوزه خدماتی، حمل و نقل، پذیرایی و غیره نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سیستان و بلوچستان دارد.

حسینی یادآور شد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های غنی کشور به لحاظ صنایع دستی است بنابراین می بایست زمینه راه اندازی  غرفه صنایع دستی ایران در مرز میرجاوه برنامه ریزی شود تا بستر معرفی و فروش محصولات مددجویان تحت حمایت این نهاد از سراسر کشور فراهم شود.

وی اعلام کرد:  از 10 مهر ماه سال جاری تا امروزقریب 62 هزار زائر پاکستانی با ورود به مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان عازم سفر زیارتی اربعین حسینی به کشور عراق شدند.
 
نماینده ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: خدمات موکب‌های مردمی در بحث پذیرایی، استقبال، حوزه حمل و نقل،فرهنگی، بهداشت و درمان و غیره انجام می شود.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید