جزییات خبر

یکشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۳۱۹
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

حضور مددجویان خراسان رضوی در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی با مشارکت خیران

(یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از از حضور مددجویان تحت حمایت این استان در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: این مددجویان با مشارکت خیران و نیکوکاران به عتبات عالیات مشرف شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب‌الله آسوده با بیان اینکه یکی از برنامه‌های فرهنگی این نهاد، اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی است، افزود: اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی موجب تقویت روحیه معنوی، ارتقای باورهای دینی و آشنایی بیشتر با سیره ائمه اطهار(ع) می‌شود. همچنین رشد و تقویت فرهنگ عاشورایی در بین مددجویان، از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در جهت توانمندسازی فرهنگی و فکری آنان است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان رضوی به همکاری خیران و مشارکت‌های مردمی در اجرای طرح شوق زیارت اشاره و خاطرنشان کرد: خیرانی که شرایط مالی مناسب دارند اما توانایی حضور در این سفرها را ندارند می‌‌توانند با استفاده از طرح زیارت نیابتی یکی از مددجویان را به کربلا بفرستند و در این حرکت عظیم سهیم باشند.
وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد برنامه‌ ای برای اعزام گروهی و کاروانی ندارد گفت: مددجویان تحت حمایت به‌صورت انفرادی با دریافت گذرنامه و ثبت‌نام در سامانه سماح مشمول دریافت کمک‌هزینه زیارتی می‌شوند.
 آسوده تأکید کرد: بخشی از اعتبارات زیارت اربعین از محل کمک‌های مردمی و مساعدت‌های خیران تأمین‌شده است.
وی در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین کمک‌هزینه سفر زیارتی مددجویان نیز گفت: علاقه‌مندان به مشارکت در این کار خیر می‌توانند به سایت http://www.shogheziarat.ir/ مراجعه کرده و یا با شماره‌گیری #۰51*۸۸۷۷* به‌صورت مستقیم وجوه خود را واریز کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید