جزییات خبر

شنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۰
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۱۲۹۶
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

حمایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی از 84 هزار و 460 خانوار مددجو

(شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۰

هم اکنون 84 هزار و 460 خانوار در آذربایجان‌غربی تحت حمایت کمیته امداد بوده که این میزان معادل 9 درصد از کل خانوار استان را شامل می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی سهیلی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون 84 هزار و 460 خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد بوده که این میزان معادل 9 درصد از کل خانوارهای آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اهتمام کمیته امداد در راستای حمایت از افراد بی بضاعت و نیازمند، ادامه داد: این میزان خانوار تحت حمایت ، بیش از 173 هزار نفر را شامل می‌شود که نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 23 درصد رشد داشته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری یک‌هزار و 236 خانوار معادل 2 هزار و 533 نفر در استان جدیدا تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته‌اند.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون 39 هزار و 100 خانوار مددجو با سرپرستی مرد و 45 هزار و 360 خانوار مددجو در آذربایجان‌غربی با سرپرستی زن تحت حمایت این نهاد هستند.

سهیلی تصریح کرد: سرانه دریافتی هر خانوار متغیر بوده اما میانگین دریافتی هر خانوار مددجو در آذربایجان‌غربی 356 هزار تومان است.

وی تاکید کرد: فراهم کردن لوازم تحریر و هزینه دانش‌آموزان و دانشجویان، تامین هزینه ازدواج نوعروسان، تامین هزینه‌های ودیعه و اجاره مسکن و تامین هزینه های درمان و فرانشیز از اهم برنامه ها و اهداف  حوزه حمایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی در 6 ماهه دوم سال جاری است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید