جزییات خبر

شنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۹
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۱۲۸۷
گزارشگر : ۸۷
سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد؛

حضور 1200 مددجوی زنجانی در پیاده‌روی اربعین حسینی

(شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۹

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با فرماندهی انتظامی استان زنجان از حضور 1200 مددجوی تحت حمایت این استان در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با سردار جهانبخش فرماندهی انتظامی استان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: زیارت اربعین به‌عنوان یک حرکت معنوی و تربیتی در راستای توانمندسازی فرهنگی از خدمات فرهنگی و تربیتی این نهاد محسوب می‌شود و کمیته امداد استان زنجان با کمک خیران و نیکوکاران زمینه حضور بیش از هزار و 200 نفر از مددجویان مشتاق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را برای پیاده‌روی اربعین فراهم آورده است.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد برنامه‌هایی برای اعزام گروهی و کاروان ندارد گفت: مددجویان تحت حمایت به‌صورت انفرادی با دریافت گذرنامه و ثبت‌نام در سامانه سماح مشمول دریافت کمک‌هزینه زیارتی می‌شوند.

صفری با تأکید بر اینکه برنامه شوق زیارت با عنوان اعزام مددجویان برای اولین بار به زیارت اماکن مقدس با اهداف تربیتی و زیارتی انجام می‌شود، افزود: هزینه‌های اعزام زائرین توسط نیکوکاران تأمین می‌شود و خیران در تأمین هزینه‌های زیارتی مددجویان تحت حمایت مشارکت دارند.

وی ادامه داد: سال گذشته 356 مددجوی تحت حمایت این نهاد به سفر زیارتی عتبات عالیات و پیاده‌روی اربعین مشرف شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان یادآور شد: 5346 مددجوی زنجانی سال گذشته برای زیارت بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج (ع) به مشهد مقدس و زیارت بارگاه حضرت معصومه (س) به شهر مقدس قم اعزام شدند و امسال نیز تاکنون 1805 مددجوی زنجانی به سفرهای زیارتی مشهد مقدس و قم مشرف شدند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در طول سال با شناسایی و ساماندهی نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، با اجرای طرح شوق زیارت و با شعار «یاریگر کسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده‌اند» با کمک خیران و نیکوکاران هزینه اعزام زائران را فراهم می‌کند؛ و کد#024*8877*برای این کار خیر اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان به خلق فرصت‌های شغلی بین مددجویان اشاره کرد و گفت: سال گذشته 2880 فرصت شغلی با اعتباری نزدیک به 41 میلیارد تومان ایجادشده است که برنامه ریزی شده است این تعداد اشتغال در صورت تزریق اعتبار از سوی بانک‌ها به چهار هزار فرصت شغلی افرایش یابد.

وی به تعامل و همکاری خوب کمیته امداد استان با نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد، انجام مشاوره‌های مختلف توسط کارشناسان حوزه انتظامی برای مددجویان تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های بین دو دستگاه هست

صفری به همکاری بیش از 14 هزار حامی طرح اکرام با کمیته امداد اشاره کرد و گفت: حدود 3 درصد از حامیان طرح اکرام استان زنجان از کارکنان خدوم و نوع‌دوست نیروهای نظامی و انتظامی هستند.

سردار جهانبخش فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز با تقدیر از فعالیت‌های کمیته امداد گفت: کار کمیته امداد در تأمین امنیت تأثیرگذار است، چراکه اگر گذران زندگی افراد تأمین نشود آسیب‌های اجتماعی به وجود آمده چالش ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دو نهاد بسیج برای توسعه فرهنگی و کمیته امداد برای ایجاد زیرساخت‌های اقشار آسیب‌پذیر از یادگاران ارزشمند حضرت امام هستند افزود: فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد همانند برگزاری رده‌های آموزشی برای زنان سرپرست خانوار، مهارت‌های زندگی و سبک زندگی دینی و اسلامی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید برای جامعه تبیین شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید