جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۶
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۱۱۱۳
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

حمایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی از 44 هزار و 500هزار سالمند

(چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۰۶

44 هزار و500 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی سالمند هستند که 67 درصد از جمعیت خانواری مددجویی را شامل می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی ، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: 44 هزار و500 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سالمند هستند که 67 درصد از جمعیت خانواری مددجویی را شامل می‌شود.

وی با تاکید بر اهتمام کمیته امداد در ارج نهادن به مقام سالمند، بیان کرد: 66 درصد از این سالمندان در مناطق برخوردار و 34 درصد نیز در مناطق محروم استان ساکن هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سالمندان به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمندی هستند که مردم و خانواده‌ها باید بیش از بیش از فیض حضور آن‌ها بهره‌مند شوند، خاطرنشان کرد: رسالت کمیته امداد دستگیری از افراد ضعیف و نیازمند جامعه بوده  و ازجمله برنامه‌های این نهاد در خدمات‌رسانی به سالمندان بازدید از خانواده سالمندان در قالب طرح مفتاح الجنه است.

وی با اشاره به خدمات کمیته امداد آذربایجان‌غربی برای سالمندان ، عنوان کرد: تمامی خدمات این نهاد ازجمله معیشتی، پرداخت هزینه‌های درمانی، دارویی و تجهیزات پزشکی، برگزاری کارگاه‌های آموزش گروهی سالمندان با موضوع سلامت روان و بهداشت، اردوهای زیارتی، کمک به اشتغال فرزندان و جهیزیه، تأمین مسکن و تسهیلات قرض‌الحسنه ازجمله خدمات این نهاد به مددجویان سالمند است.

سهندی تصریح کرد: سال گذشته در زمینه ارائه سبدغذایی، تهیه اوازم بهداشتی و نگهداری  سالمندان، به 2 هزار و 846 سالمند استان بیش از 338 میلیارد و 320 میلیون تومان از طرف کمیته امداد آذربایجان‌غربی هزینه شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید