جزییات خبر

یکشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۰۳۳۲
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد آذربایجان‌ غربی:

رفع شکاف طبقاتی دغدغه اصلی نظام اسلامي است/ «رسم ابرار» معیاری مناسب برای الگویابی جوانان

(یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۵۱

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد آذربایجان‌ غربی گفت: بدون تردید رفع شکاف طبقاتی دغدغه اصلی نظام اسلامی بوده و «رسم ابرار» معیار خوبی برای الگویابی جوانان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین جابر شوقی، رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد آذربایجان‌غربی، با اشاره به اجرای طرح «رسم ابرار» گفت: بدون تردید رفع شکاف طبقاتی دغدغه اصلی نظام اسلامی بوده و «رسم ابرار» معیار خوبی برای الگویابی جوانان  است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی نظام و برنامه های پایه ای دین مبین اسلام رفع شکاف طبقاتی است که در قرآن و روایات معصومین (ع) نیز در موارد متعددی به آن اشاره شده است.

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: تاکیدات دین مبین اسلام در عناوین مختلفی همچون تشویق به پرداخت زکات، خمس، هبه، نذر، وقف و صدقه بوده و همواره به اغنیا سفارش شده تا به فقرا و مستمندان توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: به طور قطع باورهای دینی در هر مقطع سنی اثرگذار بوده ولی در سن جوانی با شور و حال جوانی و درس آموزی  همه می توانند معیار خوبی برای الگودهی برای جوانان باشند و طرح رسم ابرار نیز یکی از این معیارهای خوب برای جوانان جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام شوقی تاکید کرد: اطعام نیازمندان همواره از سوی بزرگان دین به مسلمانان سفارش شده و نمونه بارز آن اطعام افطار حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است، و بنابراین بهتر است با آگاهی و شناسایی نیازمندان واقعی اطعام فقرا و محرومیت زدایی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید