جزییات خبر

شنبه / ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۶
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۶۹۹۴۰
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌ غربی:

یک میلیارد و 230 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به مددجویان آذربایجان‌ غربی پرداخت شد

(شنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۴۶

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌ غربی گفت: در چهار ماهه نخست امسال، 425 نفر از مددجویان آذربایجان‌ غربی از یک میلیارد و 230 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج بهره‌‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی سهیلی با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین علی (ع) و فاطمه الزهرا (س) گفت: در چهار ماهه نخست امسال، 425 نفر از مددجویان آذربایجان‌ غربی از یک میلیارد و 230 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج بهره‌ مند شدند.

وی ادامه داد: میزان کمک هزینه ازدواج پرداخت شده در چهار ماهه نخست امسال به مددجویان نسبت به زمان مشابه سال گذشته، پنج درصد افزایش یافته است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال، ارومیه با پرداخت 266 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج برای 92 نفر از مزدوجین تحت حمایت، در میان کمیته‌های امداد استان پیشرو بوده است.

وی با اشاره به ارائه مشاوره های پیش از ازدواج به مددجویان، تصریح کرد: کمیته امداد آذربایجان‌غربی پیش از ازدواج به تمام زوج‌های مددجو مشاوره رایگان ارائه می‌دهد و در چهار ماهه نخست امسال برای 425 زوج مددجو در استان مشاوره ازدواج داده شده است.

سهیلی با تاکید بر ارائه مشوق‌های متعدد برای ازدواج مجدد زنان مطلقه، یادآور شد: پرداخت کمک‌ هزینه ازدواج تا سقف 6 میلیون تومان، مساعدت به ایجاد اشتغال همسر بیکار مددجو و پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه از جمله مشوق‌های کمیته امداد آذربایجان‌غربی برای ازدواج مجدد زنان مطلقه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: از مجموع دو هزار و 580 ازدواج ثبت شده در سال 97، تنها 30 مورد منجر به طلاق شده که در مقایسه با آمار کشوری، طلاق در میان مددجویان تنها یک درصد  از ازدواج‌ها را شامل شده و بسیار ناچیز است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم فراهم کردن زمینه ازدواج آسان در میان مددجویان، اظهار کرد: الگو قرار دادن حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در ازدواج، توجه به بیانات و رهنمودهای رهبر انقلاب، رعایت سبک ایرانی و اسلامی در ازدواج‌ها، دوری از تجملات و انجام مشاوره های تخصصی پیش از ازدواج باید در راستای تسهیل ازدواج جوانان مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید