دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۶۵۹۶۵
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

رشد 75 درصدی ساخت مسکن مددجویی در آذربایجان‌غربی

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۵۱

از ابتدای سال جاری 505 مسکن شهری و روستایی برای مددجویان آذربایجان‌غربی ساخته شده که این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته 75 درصد رشد داشته است.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی برنامه های ساخت مسکن برای مددجویان توسط این نهاد را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی با اشاره به ساخت مسکن برای مددجویان، گفت: از ابتدای سال جاری 505 مسکن شهری و روستایی برای مددجویان آذربایجان‌غربی ساخته شده که این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته 75 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: از 505 مسکن مددجویی ساخته شده در آذربایجان‌غربی،  159 واحد در شهرها و 346 واحد در روستاهای محروم استان احداث شده است.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: به منظور ساخت این تعداد مسکن مددجویی شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی، 20 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات هزینه شده است.

وی با اشاره به خرید، مرمت و مقاوم سازی خانه های  مددجویی، بیان کرد: در سالجاری 55 مسکن برای مددجویان آذربایجان‌غربی خریداری شده و همچنین دو هزار و 715 مورد تعمیر، بازسازی و مقاوم سازی انجام شده است.

سهندی افزود: هم اکنون 282 مسکن در آذربایجان‌غربی در دست احداث بوده و کمیته امداد در تلاش است تا پایان سال جاری، این مساکن را  به مددجویان تحویل دهد.

وی با اشاره به تعداد خانوار فاقد مسکن در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: بر اساس آخرین نیاز سنجی‌های صورت گرفته، چهار هزار و 603 خانوار تحت حمایت در استان  فاقد مسکن بوده و از این تعداد یک هزار و 834 مسکن شهری و دو هزار و 769 مسکن در روستاهای آذربایجان ‌غربی نیاز به احداث است.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‌غربی بیان کرد: در جهت تامین مسکن مقاوم برای مددجویان در بخش شهری از ظرفیت مساکن مهر فاقد متقاضی در استان استفاده خواهد شد و همچنین در بخش مسکن روستایی نیز با همکاری سپاه شهدا تعداد یکهزار مسکن روستایی در مناطق محروم و مرزی در دست احداث است.

انتهای پیام/

 


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید