دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۹
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۶۴۳۲۶
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی خبر داد

حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی از 48 هزار و 407 مددجوی سالمند

(سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۲۹

هم اکنون 48 هزار و 407 مددجوی سالمند در آذربایجان غربی از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان بهره مند هستند.

معاون حمایت و سرپرست خانواده کمیته امداد آذربایجان غربی گزارشی از خدمات این نهاد به مددجویان سالمند استان را ارئه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی سهیلی، معاون حمایت و سلامت خانواده  کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: هم اکنون 48 هزار و 407 مددجوی سالمند در آذربایجان غربی از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان بهره مند هستند.

وی ادامه داد: 48 درصد از مددجویان  تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب سالمند بوده  که این شهرستان از این حیث رتبه نخست استان را دارا است.

معاون حمایت و سلامت خانواده  کمیته امداد آذربایجان غربی با اشاره به خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی، عنوان کرد: پرداخت بسته های خدمتی به صورت مستمر و ماهیانه به سالمندان با اعتبار دو میلیارد و 300 میلیون تومان، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شامل دندان مصنوعی، ویلچر، واکر و سمعک و برگزاری برنامه های فرهنگی شامل سفرهای زیارتی از اهم خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی است.

وی افزود: دیدار و دلجویی از سالمندان توسط مسئولان امداد در قالب طرح مفتاح الجنه، پایش سلامت سالمندان تحت حمایت در هفنته بزرگداشت مقام سالمندان و برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت سلامت؛ نشاط و شیوه های زندگی سالمندی از دیگر خدمات حمایتی ارائه شده به مددجویان سالمند آذربایجان غربی است.

سهیلی خاطرنشان کرد: تامین هزینه های درمانی از مشکلات مهم سالمندان بوده و در این راستا، کمیته امداد آذربایجان غربی با پرداخت این هزینه ها، سعی در کاهش و رفع بخشی از مشکلات مددجویان سالمند دارد.

وی با تاکید بر لزوم ارج نهادن به جایگاه والای سالمندان، تصریح کرد: رعایت ادب و نیکی کردن به سالمندان، امری خداپسندانه بوده و در دین مبین اسلام برای رعایت حقوق سالمندان سفارش و تاکید فراوانی شده است.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید