دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۴
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۶۴۱۸۸
گزارشگر : ۱۰۳
سرویس آذربایجان غربی
مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی خبر داد

توزیع ۶هزار بسته لوازم التحریر میان دانش آموزان نیازمندان آذربایجان غربی

(دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۴

همزمان با فرارسیدن مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید شش هزار بسته لوازم‌ التحریر میان دانش آموزان آذربایجان غربی توزیع شد.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی گزارشی از توزیع لوازم‌ التحریر میان دانش آموزان مددجوی آذربایجان غربی در سال ۹۷ را ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی گفت: همزمان با فرارسیدن مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید، شش هزار بسته لوازم‌ التحریر میان دانش آموزان آذربایجان غربی توزیع شد.
وی با اشاره به کمک دو میلیارد و 500 میلیون تومانی مردم آذربایجان غربی در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها، افزود: شش هزار بسته لوازم التحریر از طریق کمک های مردمی و با مشارکت موسسات خیریه عترت بوتراب و حضرت رقیه (س) در بین دانش آموزان نیازمند آذربایجان غربی توزیع شد.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: همچنین پرداخت یک میلیارد تومان کمک هزینه به دانش آموزان نیازمند استان از محل اعتبارات دولتی و مشارکت های مردمی از دیگر اقدامات حمایتی کمیته امداد استان محسوب می شود.

وی با اشاره به برنامه ها و اهداف کمیته امداد آذربایجان غربی به منظور حمایت از 14 هزار دانش آموز تحت حمایت استان، تصریح کرد: پرداخت کمک هزینه کتب درسی و لوازم التحریر، کمک به تقویت بنیه تحصیلی، کمک به راهیابی به دانشگاه از طریق تقویت بنیه تحصیلی، پایش میزان ترک تحصیل دانش آموزان تحت حمایت و ارجاع به حوزه اشتغال در راستای حرفه آموزی دانش آموزان با پیش بینی دو میلیارد تومان اعتبار از اهم اهداف و برنامه های حمایتی کمیته امداد آذربایجان غربی از 14 هزار دانش آموز تحت پوشش این نهاد در استان است.

سهندی بیان کرد: 352 کودک بازمانده از تحصیل در استان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان غربی بوده که معادل چهار درصد از کل کودکان بازمانده از تحصیل استان است.

وی با تاکید بر تلاش کمیته امداد آذربایجان غربی برای ریشه کنی بی سوادی از خانواده های مددجو و همچنین جلوگیری از بازماندن کودکان از تحصیل، ادامه داد: فقر اقتصادی، فقر فرهنگی و دوری از مراکز آموزشی، از مهم ترین عوامل بازماندن دانش آموزان تحت حمایت از تحصیل است.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه ها در 11 مهر، عنوان کرد: مرحله دوم جشن عاطفه ها با شعار "لبخند مهر بسته به مهر شما" در بیش از یک هزار و 500 مدرسه آذربایجان غربی در یازدهم مهر برگزار می شود.

انتهای پیام/


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید